PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : merhaba yeniyim ve yardıma ihtiyacım var:)

egeerboz
16-09-2011, 10:55
Geçen hafta dirft yapmak için maverick strada evo aldım. şimdi motorla oynamak istiyorum. yurtdışından XERun Brushless System (1:10 / 120A / 3.5T Motor) getirteceğim. ama bunun ne olduğuna yada olabilitesine dair en ufak fikrim yok. bu sistemi benim aracıma uygulayabilirmiyim? 2- programlama dedikleri şey kısaca nedir? 3-rodaja gerek varmı? son olarak aracı daha güzel drift yaptırmam için motordan başka nelere ihtiyacım var? mesela arka tekerlerim içeri doğru yaklaşık 5-10 derece eğik bu bir etkimidir? bana yardım ederseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkürler?

baytacoglu
16-09-2011, 12:23
Merhabalar, sanıyorum adınız Ege.

Ege bey, öncelikle foruma hoş geldiniz. Bu forumda araba konusunda tecrübeli arkadaşlar da olmasına rağmen forum ağırlıklı olarak Uçak ve Helikopter konusunda tartışıyor. Umarım size beklediğiniz cevapları verebilecek arkadaşlar bu mesajınızı görürler.
Hobiniz daim olsun.
Sevgiler
Barlas.

bergun
16-09-2011, 23:59
Ege Bey merhaba,

Barlas hocamında dediği gibi genelde uçak ve heli üzerine konular var ancak Mersinde model araba ve parçalarının satışını yapan Altug arkadaşımız size yardımcı olacaktır.
tlf: 0533 730 4333

cansung
18-09-2011, 23:36
Ege bey aramıza hoş geldiniz. Bahsettiginiz motoru henüz inceleyemedim ama bir arkadaşımın hpi sinı drift midifiyesi yapacagım en kısa sürede sizi bilgilendirmeye çalışırım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

cansung
20-09-2011, 12:27
Geçen hafta dirft yapmak için maverick strada evo aldım. şimdi motorla oynamak istiyorum. yurtdışından XERun Brushless System (1:10 / 120A / 3.5T Motor) getirteceğim. ama bunun ne olduğuna yada olabilitesine dair en ufak fikrim yok. bu sistemi benim aracıma uygulayabilirmiyim? 2- programlama dedikleri şey kısaca nedir? 3-rodaja gerek varmı? son olarak aracı daha güzel drift yaptırmam için motordan başka nelere ihtiyacım var? mesela arka tekerlerim içeri doğru yaklaşık 5-10 derece eğik bu bir etkimidir? bana yardım ederseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkürler?
Aracınız 1/10 on road bir araç olduğuna göre seçtiğiniz XWRun motor aracınıza uyum sağlayacaktır, setin içinde ESC de çıktığı için sizin ihtiyacınız olan sadece LiPo 2-3 cell pil dir. Aracınız zaten fabrika çıkışlı bir drift aracı, motor ve lastik modifikasyonu ile daha kullanışlı olabilir ama unutmayın aracınızın Türkiye satış fiyatı 390TL almak istediğiniz motorun yurt dışı fiyatı 195USD yani 350TL+ Yol+Gümrük böyle bir yatırım yapmaya değer mi ona siz karar vereceksiniz :)
Sistemin programlanabilmesi size ürünün bir çok özelliğini aktif etmenize olanak sağlar, mesela, hararet anında motorun kapanmasını sağlayabilirsiniz, elinizi gazdan çektiğinizde motorun fren yapmasını ve hatta bu oranın ne olması gerektiği gibi ayarların tamamını yapabilirsiniz, esc nin kullanım klavuzunda daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.