PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhabalar

pcokum
22-02-2009, 16:10
Bundan 8-9 yıl önce model arabalarla ilgilenmiş, son 7 yıldır da model hobisinden uzak kalmış biri olarak geçen hafta bir Falcon 3D SE helikopter alarak tekrar RC ye merak sarmış biri olarak hepinize selamlarımı sunarım. Heli konusuna oldukça uzak biri olarak yardımlarınıza ihtiyacım olduğunu da belirtmek isterim. Hepinize kırımsız uçuşlar/sürüşler diliyorum

mozeren
22-02-2009, 16:26
Sevgili Modelci Arkadaşımız,

seni aramızda görmekten mutluluk duyarız, gerek elektrikli, gerekse patlar helikopter konusunda Bahadır hocamız uzman, helikopter düşündüğüne göre onunla bu site vasıtasıyla yada hafta sonları bize katılarak görüşebilirsin.

Sevgiler,

Murat Özeren :)

bbbozca
22-02-2009, 20:47
hoş geldiniz,
elimden geldiğince yadımcı olmaya çalışırım.
forumumuzdan buluşmaları izlerseniz,sizide aramızda görmekten mutluluk duyarız

pcokum
23-02-2009, 09:27
İlginiz için teşekkür ederim. Umarım 1 Mart pazar günü hava müsait olur da üniversitede aranızda olurum.

ceyhun
25-02-2009, 10:12
aramıza hoş geldiniz
elinizdeki falcon 3d Se model heliden bende de var
sıkıntı yaşadığınız durumlarda bende elimden gelen yardımı yapabilirim.

pcokum
25-02-2009, 10:21
aramıza hoş geldiniz
elinizdeki falcon 3d Se model heliden bende de var
sıkıntı yaşadığınız durumlarda bende elimden gelen yardımı yapabilirim.

İlginiz için gerçekten teşekkür ederim. Aslında Falcon ile sorunum var. Heli, THK'dan bana geldiğinde bazı bağlantıları takılı değildi. Kumandalı kit olmadığı içinde alıcıyı kendim bağladım. Tabiki uzun uğraşlardan sonra :) Şu anda yerden kaldırmaya çok çaba sarfetmiyorum. Kalkış sırasında yatma eğilimi gösteriyor. Denemelerden birinde karbon pal dizime çarpınca ısrar etmek istemedim. Bilen birilerinin kontrolünden sonra havalanması daha uygun geldi bana. Bu nedenle yardıma ihtiyacım var açıkçası.

Sevgilerimle

ceyhun
25-02-2009, 13:14
ilk buluşmada getirirseniz bizde görmüş oluruz
anlattığınız durumun birkaç nedeni olabilir o yüzden bence de pek uğraşmayın evde çünkü sonuç çoğunlukla pallerin hasar görmesine neden oluyor.
buluşmada ağırlık sorunumu var servo ayrımı bozuk trim mi istiyor elektronik bağlantı sorunumu
çözeriz.

pcokum
25-02-2009, 13:35
Teşekkürler, umarım bu pazar buluşma olurda Falcon'u getiririm.

altuu
26-02-2009, 00:55
Bir falcon 3d ci daha; hoşgeldin aramıza...
bende de se olmayanından var.

Burada benden çok daha tecrübeli heliciler olmasına karşın; falcon 3d konusunda en çok kırımı dolayısıyla en çok tamiratı yapan biri olduğumu belirteyim.
uzun zamandır hava koşullarından dolayı elleri kaşınan biri olarak tek dileğim haftasonu uçuşudur.
aramıza hoşgeldin; umarız doğru tecrübe edinmenize katkımız olur.

Görüşmek üzere...

Altuğ