PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PİSTİN GELİŞTİRİLMESİ İÇİN TARTIŞMA PLATFORMU

baytacoglu
16-03-2009, 08:55
Sevgili arkadaşlar, :D

ALTU kardeşimizin resmi dilekçe gibi yazmış olduğu gönderisi üzerine bu konu başlığını açmış oldum.

1.Birinci şık olarak dün sahada da konuştuğumuz gibi bir apron alanı yapılması konusunu görüşeceğim.

2. İkinci olarak bu apron işi hallolduktan sonra İnşaat Mühendisleri Dernek veya Odası vasıtasıyla aprona 5 adet sabit beton masa yaptırtmayı düşünüyorum. Bu masaların özelliği bakımından (boyutları, yükseklikleri...v.s) forum ve rc sitelerini araştırmanızı ve bulabildiklerinizi paylaşmanızı istirham ediyorum. Masaların her iki tarafında kollar olacak ve büylece motorunuzu rahatlıkla tek başınıza çalıştırabileceksiniz çünk kanatlar kollara tutunmuş olacaklar. Böylelikle motor çalışmasına bağlı uçağın hareket etmesi söz konusu olmayacak.
Benim aklımdan 5 adet masa geçiyor ama sayı konusundaki fikirleriniz de önemli.

Şimdilik bu kadar. Hadi bakalım, korteksleri çalıştıralım, sahamızı güzelleştirelim

Sevgiler :) :) :)

Barlas.

altuu
16-03-2009, 11:41
Dilekçemin; pazartesi mesaisi başlar başlamaz işleme alınmış olması beni sevindirdi ;D ( Barlas hocam, sabahın 5'inde foruma mı giriyorsunuz yauw :D )

Masalarda sadece uçaklar için mi özel yerler olacak ::)
Yok yok; bu kısımda helikoptercilerin de derhal bu başlığa öneride bulunması şart :)

Profesyonel organizasyonlardan bir iki foto belki üzerinde konuşmak açısından daha hayırlı olacaktır.

altuu
16-03-2009, 11:42
Şöyle ki:

altuu
16-03-2009, 11:44
Benim kendi görüşüm; böyle ahşap masalar olsa ve üstleri resimlerdeki gibi malzemelerle kaplansa; diğer alternatiflere göre daha ucuza mal olur. Ve istendiği zaman masaların boyutlarında oynanabilir.

Ama pistimizdeki komşularımızı hesaba katarsak; sanki bu imkansız gibi olacak :-\

Ama belki ebat olarak örnek olabilirler :

altuu
16-03-2009, 11:54
apronun etrafına tel örgü ve bunu tahtayla destekleme : bu da belkim ileriki vadede olabilecek birşey :)

Hatta içine kilitli dolap sistemi olsa; çantalarımızı, cüzdanlarımızı oraya koysak :D

İlk yardım seti, vs.

altuu
16-03-2009, 11:58
Tabi böyle uçakları olanlar; özel bir masayı ya da yeri aklından çıkarsınlar : ;D

altuu
20-03-2009, 02:09
Ters birşey mi söyledim acaba?
Kimseden yorum, eleştiri, alternatif fikir gelmiyor :-X

baytacoglu
20-03-2009, 09:47
Yok Altuucum, olur mu öyle şey.

Fikirler ihtiyaç arttıkça gelecektir. Merak etme.

Yukarıda yazılanlar dikkate alınmıştır.

Sevgiler

Barlas

altuu
05-04-2009, 21:22
Barlas Hocam;

Pistimizin ölçüleri hakkında ayrıntılı bir bilgi verir misin?
Bir de pistimizde onroad araç-offroad araç-uçak-heli olacak; bunların haricinde bir şey olacak mı?

Son sorum da; birden fazla kategori için düşünülmüş bir pistte ölçeklendirme nasıl olacak? ( her bir bölüm için yüzde olarak nasıl paylaşılacak ? )

baytacoglu
05-04-2009, 22:58
Şu anda pistin boyu 150m, eni ise 30 m.

Etrafında ise yaklaşık iki uçtan 20şer metre, kuzeyden 10 metre, güneyden 20 metre boşluk var.

Bugün görüldü ki rüzgarlı havalarda uçakçılar pistin bir ucundan inmeye çalışıp diğer ucunda ancak durabiliyor. Bu yüzden şimdilik pisti yine sırayla aynı anda en fazla 3 kişiye açabilecğiz gibi...

Diğer taraftan on road şu an mümkün değil pist asfalt değil.

Off road için ayrı bir alan oluşturabiliriz gibi görülüyor

Sevgiler

Barlas.

altuu
16-04-2009, 20:25
Barlas Hocam; pistimize Mersin Mühendisler Odası gibi başka kimlerin katkısını ve desteğini alabiliriz?

Ben bu aralar pistimiz için komplike planları araştırıyorum, tartışıyıorum, ... Elimde bazı çizimler var; ya da örnek teşkil edebilecek planlar. Ama pratikte işler değişiyor tabi, o yüzden soruyorum.

baytacoglu
16-04-2009, 20:54
Sevgili Altu,

Çarşamba gün Toroslar belediyesine gittik ancak başkanın son anda Vali beyin ziyareti nedeniyle çıkması gerektiğinden görüşme olanağımız olmadı.

İlk etaptabir apron, apron üzerine sabit masalar ve bir adet bize gölgelik yapacak bir çardak benzeri bir şey talep edeceğiz. Bunun yanı sıra sfalt işini de konuşacağız.

Daha ileriye dönük olarak oraya bir tesis talebimiz olacak ancak tesis yol, su ve elektrik abonelikleri de gerektirdiğinden bunlar kimin üzerine yapılacak bunların netleşmesi lazım. Tüzel olarak hangi kuruluş üstünden bu işleri yürütmeliyiz, bunun anlaşmasını yapmaya çalışıyoruz.

Sevgiler

Barlas.

pcokum
16-04-2009, 20:56
Pistimizi geliştirme konusunda fikirler ortaya çıktıkça, planın 3 boyutlu görselleştirme işini de ben üstlenirim arkadaşlar. 2 boyuttan ziyade 3. boyut görsellik açısından daha faydalı olabilir.

altuu
16-04-2009, 21:33
Peki Barlas Hocam nasıl netleştirilecek bu konu?

Bu arada Pınar Abi; 3D çizim yapabiliyor muydun sen? :o

Hangi program ?

pcokum
16-04-2009, 21:37
Genelde Maxon Cinema 4D kullanıyorum.

baytacoglu
16-04-2009, 21:41
Peki Barlas Hocam nasıl netleştirilecek bu konu?

Bu arada Pınar Abi; 3D çizim yapabiliyor muydun sen? :o

Hangi program ?

Belediyede görüşme yapar yapmaz. Ancak sanıyorum bir iki haftadan önce çok mümün olmayacak.

Sevgiler

Barlas