PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yurt dışı siparişler hk.

bbbozca
20-03-2009, 16:42
altuu,
trex siparişini nereden geçtin. ? neler aldın ? toplam fiyatı ne tuttu ? trex 600 yakıtlı mı aldın ?

altuu
03-04-2009, 03:11
T-Rex 600 Nitro Super Pro Combo aldım.

Aslında zaten aldığım ürün ve kurulumu hakkında forumda çok detaylı bir başlık açmayı düşünüyordum; ondan hiç bahsetmiyordum. Ama abi soran sen olunca seve seve... ;)

Siparişimi [Sadece Kay ([Sadece Kay)'dan verdim.

Sepetim şöyleydi:

Kit = 1 x T-REX 600 Nitro Super Pro Combo + DS610x3(beleş cyclic servoları) ([Sadece Kay)

Gyro + Kuyruk Servosu Seti = 1 x GP750 Head Lock Gyro Combo (GP750+DS620) KX870015A( [Sadece Kay)

Gaz sevosu = 1 x JR ES 539 Servo ([Sadece Kay)

Normalde kit içeriğinde; motor, karbon paller, vs. gibi şeyleri de barındırdığından, yukarıdaki bu ilave donanımlarla birlikte buraya kadarı heliyi uçurmaya yetiyordu. Ama almışken kargodan da kazanayim diyerek kurulumda ve ileride bana yardımcı olacağını düşündüğüm, ya da bende eksik olan yedek parça ve ekipmanları da ekledim...

Yedekler:

Buji x2 adet = O.S. #8 Glow Plug ([Sadece Kay)

Yedek Ana Paller (Ahşap) = 600mm Wooden Blades ([Sadece Kay)

Kuyruk Pali x2 adet (plastik) = Plastic Tail Blade H60051 ([Sadece Kay)

İniş takımı tutucuları = Standard Landing Skid H60039 ([Sadece Kay)

İniş takımı ayakları = Skid Pipe/Blue H60137-84 ([Sadece Kay)

Kuyruk borusu = Tail Boom HN6091 ([Sadece Kay)

Starter şaftı = Starter Extension Fix Style [JBTH-5064] ([Sadece Kay)

Araç-Gereç:

Ball link pensesi = Ball Link Pliers /Curved Tip ([Sadece Kay)

Swashplate ayarlama aparatı = Swashplate Leveling Tool for T-REX 600/600N ([Sadece Kay)

Paller için açı ölçer = Dial Pitch Gauge K10390A-1 ([Sadece Kay)

Pal Balans aparatı = Universal Blade Balancer V2 (2mm~5mm) ([Sadece Kay)

İleride belki bazı şeyleri tutturmada gerekebilir diye; cırt, bant, vs. = Hook & Loop Fastening Tape H60054 ([Sadece Kay)
Hook & Loop Fastening Tape HS1265 ([Sadece Kay)

ceyhun
03-04-2009, 08:32
altuğ hayırlı olsun çok güzel bir helikopteri çok güzel malz diziyorsun en kısa sürede göklerle buluşturmanı dilerim kırımsız uçuşları olsun.

pcokum
03-04-2009, 08:39
Altuğ hayırlı olsun. Gerçekten iyi bir cihaz topluyorsun. Kazasız kırımsız uçuşlar dilerim. En kısa zamanda uçuşunu görmek heyecan verici olur.

baytacoglu
03-04-2009, 09:02
Hayırlı olsuuuunnnn,

Valla piili vızırtılar yerine şöyle daha adam gibi şeyleri havada göreceğimizi düşündükçe heyecanlanıyorum.

Güle güle kazasız kırımsız kullan inşallah.

Barlas.

bbbozca
03-04-2009, 10:29
altuu,
güle güle kullan.her parçasına kadar tam takım olması çok güzel.

nihat
03-04-2009, 11:35
Hayırlı olsun, kazasız kırımsız uçuşlar dilerim.

Nihat

altuu
05-04-2009, 15:09
Arkadaşlar iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim... :)

Umarım bu güzel modelin hakkını veririm ve elime yüzüme bulaştırmam. Alırken çok büyük istekle ve çok büyük bir kararlılıkla aldım. ( ki buna maddi olarak hazırlanmam da dahil ::) )
Bu aletin kurulumuyla ilgili her türlü dökümanı, bilgiyi, videoyu bulup bilgisayarıma indirdim ve bir çoğunu çok dikkatli inceledim. Heliyi toplayacağım masayı, odayı bile hazırlayıp, işlerimi ona göre düzenledim ::) Sonuç olarak kendimi her türlü hazır hissediyorum.

Umarım en kısa sürede göklerle buluşturup aranıza kaldığım yerden ama daha gürültülü bir şekilde katılacağım. 8)

baytacoglu
05-04-2009, 18:49
Dört gözle bekliyoruz

Barlas.

pcokum
05-04-2009, 21:21
En kısa sürede seni aramızda, yeni helinin göklerde görmekten çok mutlu oluruz.

altuu
16-04-2009, 20:05
ben de çok özledim uçuşları...

dün akşam parçaları masanın üstüne dizdim ve bi el atayim dedim. ::)

Başladığım şeyi bırakamadım ve uyku uyumadan bugün öğlen sonuna kadar uğraştım. kaba montajı bitti.
yalnızca elektroniğin montajı ve ince ayarları kaldı.

Yalnız; beni montajdan daha çok yoran, montajımı sizlerle paylaşmak için çektiğim fotoğraflar oldu.

Her adımda ya da her önemli ayrıntıda bir kare yakalamaya çalıştım. Fotoğrafların çoğu yakın çekim olduğundan her kare için tripodu ayarla, net çıkıncaya kadar çek derken, çok zaman kaybettim. ama sonuç olarak; böyle bir montaj her zaman nasip olmuyor, bunu da paylaşmasak ayıp olurdu.

Sanıyorum ki bir iki gün içinde bitiririm. Önümüzdeki hafta da forumumuzda T-Rex 600 Nitro kurulumuyla ilgili, ilk tecrübesi olanlar ve profesyonellere yönelik ince ayarları içeren çok kapsamlı bir yazı hazırlayacağım.

Görüşmek üzere...

rc_pilot
16-04-2009, 20:35
Kolay gelsin altu abi 8)