PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Herkese merhaba

entropi
25-05-2009, 19:13
Herkese selam,
Kısaca kendimden habsedeyim, ismim Hasan 28 yaşındayım. 2006 yılında Arttech Cessna 182 RTF ile bu hobiye başlama fırsatım oldu, sonradan daha iyi anladığım gibi uçağın motoru o gövdeyi ucu ucuna kaldırabilecek güçteydi ve bu modelle hiç uçurmadan, defalarca kırım yaşayarak kendi kendime uçurabilmeyi başardım. Uçağı ilk uçurduğumda tek derdim sağ salim indirebilmekti hala da pek ilerlemiş sayılmam çünkü son 3 senedir ancak birkaç defa uçuş yapabildim. Epeydir de li-po piller bittiği için uçuş deneyimim yok. İlk birkaç başarılı uçuştan sonra fırçasız motor ESC kombo ile motoru güçlendirmiştim. Uçağım şu an duvarda asılı duruyor.

Geçenlerde Nihat arkadaşla msn'de karşılaştım, onunla da en son 2006'da yazışmıştık :) bana 19 mayıs 2009'daki buluşmadan bahsetti, Mersin'de modelcilikle uğraşan kişiler olduğunu duyuyordum ama tanışma imkanım olmamıştı. 19 Mayıstaki buluşmaya izleyici olarak katıldım, gerçekten herkes bu işte oldukça iyi bir seviyede, kalkış iniş gibi problemleri aşmışlar artık olayı akrobasiye dökmüş durumdalar. Ne yalan söyliyim tüm uçuşları imerenek ve zevk alarak izledim.

Bundan sonraki buluşmaları buradan takip edip elimden geldiğince katılacağım. Amacım elimdeki Cessna ile pilotajımı geliştirip vadesi dolana kadar bunu kullanmak, uzun vadede ise yakıtlı modellere geçiş yapmak. Bana bilgi ve tecrübeleriniz konusunda cömert davranacağınızdan hiç şüphem yok. Sevgiler, kırımsız uçuşlar.
Hasan.

baytacoglu
25-05-2009, 19:37
Sevgili Hasan kardeşimiz,

Burada çok şükür tecrübelerini paylaşma konusunda Türkiye'nin en bonkör modelcileri bir araya gelmiş durumdadır. Üstelik herkes kendince farklı tecrübeler de yaşadığı için sana da aktarılabilecek çok şey vardır diye düşünüyorum.

Hiç merak etme ben ve Murat da Art Tech Cessna uçaklarla başladık ve üniversite sahasındaki alan bize dar geliyor, uçakları pek çok parça halinde tribünlerden topluyorduk. Şimdi ise gördüğün durumdayız. Yani kendine biraz zaman tanır biraz da kırımlardan yılmazsan olmaması için hiçbir neden yoktur diye düşünüyorum.

Ancak tabii ki şunu da söylemeden geçemeyeceğim, elindeki uçak seni tahmin edeceğin kadar eğitemeyecek çünkü senin de bahsettiğin gibi motoru onu uçar - uçmaz sınırında ancak tutabiliyor ancak kısmet olursa sen de kısa bir süre sonra arzu ettiğin modele kavuşur, daha hızlı ve zevkli bir şekilde bu hobiyi ilerletirsin.

Kazasız kırımsız güzel uçuşlarda buluşmak üzere.

Sevgiler

Barlas.

pcokum
25-05-2009, 20:30
Aramıza hoşgeldin Hasan;

Mersin, modelcilik açısından Türkiye'nin bir çok ilinden çok daha şanslı bir ildir. Burada yetişmiş ve ustalaşmış, çok yüksek maliyetlerle edindikleri tecrübeleri başkalarından esirgemeyen bir çok modelci üstadı ile, çok az ilde olan, uçucu modellere tahsis edilmiş pistiyle gerçekten şanslı bir şehir.

O nedenle bu şehirde yaşayıp bu hobiye merak duyanların içi rahat olmalı. En deneyimlimizden, en yeni başlayana kadar herkes, bu hobiye istekli olanların yanında olacaktır.

Kazasız kırımsız uçuşlar dilerim.

mozeren
25-05-2009, 21:27
Sevgili Hasan,

aramıza hoşgeldin, ilk fırsatta görüşmek üzere

Murat

nihat
26-05-2009, 13:25
Hasan Bey,

Aramıza hoşgeldiniz.Cessna'yı uçar duruma getirdikten sonra grubumuzdaki deneyimli modelcilerin yardımıyla kısa sürede pilotajınız gelişecektir.

Sevgiler
Nihat