PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RADYO KONTROLLÜ MODEL UÇAK (THK SERTİFİKA PROĞRAMI DAHİLİNDE) KURSU AÇILACAKTIR

bbbozca
21-06-2009, 15:16
thk mersin şubesi bünyesinde radyo kontrollü model uçak kursu açılması planlanmaktadır.
kurs(kursiyerler kullanacakları malzemeleri kendileri tedarik etmeleri koşulu ile) ücretsiz dir.
kursa katılabilmek için;
16 yaşını doldurmuş olmak,
adli sicil belgesi almak,
nufus cüzdan fotokopisi,
2 adet fotoğraf gereklidir.
kurs tarihi yeterli kursiyer sayısına ulaşıldığında açıklanacaktır.(istekliler buraya not bırakıp gerekli belgeleri hazırlayarak mersin thk ya(Derviş bey) yada kurs öğretmeni B.Bahadır BOZCA ya müracat edebilirler.belgeleri hazırlayanlar listeye alınarak buradan ilan edilecektir.)

ceyhun
22-06-2009, 10:36
ben istiyorum
evraklar hazır. hocam ne zaman arzu ederseniz takdim ederim.
lütfen sıraya ekleyin.

bbbozca
22-06-2009, 14:27
ben istiyorum
evraklar hazır. hocam ne zaman arzu ederseniz takdim ederim.
lütfen sıraya ekleyin.

tamam ceyhun kardeşim,
listemizin 2. sırasıda doldu.sıra 3 e kim yerleşecek bakalım.

doganaksu
22-06-2009, 15:53
Bahadır Hocam bende katılırım. Şu an görev nedeniyle Gaziantepteyim 1 hafta sonra tatil başlıyor.Kursun başlaması için en az kaç kişi olması gerekiyor?

bbbozca
22-06-2009, 17:02
Bahadır Hocam bende katılırım. Şu an görev nedeniyle Gaziantepteyim 1 hafta sonra tatil başlıyor.Kursun başlaması için en az kaç kişi olması gerekiyor?

planlama en az 5 kişi.ama 10 olursa 2 öğretmen birlikte gireriz.minimum 5 diyelim.eğer uçağınız,yakıtınız,vs varsa bu bir fırsattır.
yalnız thk sertifikasyonu olduğu için eğer uçağınız elektrikli ise 500 waat,parlarlı ise en az 40 lık motor la uçabilecek boyutlarda uçak olmalıdır.

pcokum
22-06-2009, 17:42
Bahadır Hocam, kursun içeriği nedir?

bbbozca
22-06-2009, 21:22
Bahadır Hocam, kursun içeriği nedir?

kursun içeriği her buluşmamızda yaptığımız rütun işler........ ;D ;D ;D
tabi onun öncesinde simülatör ve teorik derslerde var.....

pcokum
22-06-2009, 21:31
Bahadır hocam, rutin işlerse dediğiiz gibi her buluşmada zaten yapıyoruz. İçerikte inşaa olsaydı güzel olurdu.

bbbozca
22-06-2009, 21:33
Bahadır hocam, rutin işlerse dediğiiz gibi her buluşmada zaten yapıyoruz. İçerikte inşaa olsaydı güzel olurdu.

isterseniz oda var ancak hocası ben olamam..... onunda hocası var ama......

doganaksu
23-06-2009, 10:58

planlama en az 5 kişi.ama 10 olursa 2 öğretmen birlikte gireriz.minimum 5 diyelim.eğer uçağınız,yakıtınız,vs varsa bu bir fırsattır.
yalnız thk sertifikasyonu olduğu için eğer uçağınız elektrikli ise 500 waat,parlarlı ise en az 40 lık motor la uçabilecek boyutlarda uçak olmalıdır.

Bahadır Hocam hevesimiz kursağımızda kaldı elektrikli model uçağım var ama 500 Waat değil sannırım 220 w gibi birşeydi.

bbbozca
23-06-2009, 12:43

Bahadır Hocam hevesimiz kursağımızda kaldı elektrikli model uçağım var ama 500 Waat değil sannırım 220 w gibi birşeydi.

hesaplısından bir tane patlarlı yapalım.700 tl civarında mal olur.uçak kumanda,motor,servo buji,pervane vs......

bbbozca
27-06-2009, 20:46
zorunlu şartlardan listemizin altını kapatmak durumundayız.istekli olan iki arkadaşım için elimden gelen yardımı yapacağım.
Bundan sonra mersin üniversitesi hocalarımızla koordineli olarak onların imkanları ile bu eğitimi vereceğiz.(tabi yakıt hariç)

yppilotu
29-06-2009, 23:02
bahadır hocam merhaba hayırdır niçin vazgeçtiniz.bende rc kursu almayı düşünmeye başlamıştım.görüşmek üzere hoşçakalın.

mozeren
30-06-2009, 17:25
Radyo Kontrollü Model uçak Sertifika programından vazgeçilmiş değil Bahadır Hocanın'da bahsettiği gibi bu konuda sertifa almak istayen arkadaşlar Bahadır Bozca, Barlas Aytaçoğlu veya bana Murat Özeren isimlerini bildirilerse, THK sportif havacılık ve Mersin Üniversitesi işbirliğinde isteyenlere kendi uçaklarıyla yada üniversiteye aldığımız Phoenix 60 Trainer uçakla bu hocalar THK'ile yazışmaları yaparak (Bahadır Hocanın bahsettiği kriterler doğrultusunda) sertifikasyonları tamamlayacaklar. Eğitimler kendi uçağını ve yakıtını kullananlara ücretsizdir, sadece yukarıda bahsettiğim uçakta eğitim almak isteyenler yakıt ve cüzi uçak bakım onarım parası ile eğitimlerini tamamlayabilirler.

Bilginize

Sevgiler

Murat Özeren

yppilotu
01-07-2009, 10:32
TEŞEKKÜRLER MURAT HOCAM .GÖRÜŞMEK ÜZERE KENDİNİZE İYİ BAKIN.GÜZEL VE KIRIMSIZ UÇUŞLAR DİLERİM.ABDULLAH SAKAR

cansung
05-07-2009, 12:07
Model uçak eğitimi vermek sabır ister ,sizleri bu sabrınızdan ve azminizden dolayı kutluyorum :)