PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Depron model BORA-V2 klip izleyin

encore
17-07-2009, 18:04
16 Temmuz 2009 günü uçuşlarımızdan bir video klip hazırladım. Beğeninize sunuyorum.
Öneriler üzerine videoyu başka bir siteye yükledim. Ama görüntü ve ses kalitesi düştü.
Bir de böyle izleyin.

[Sadece Kay

encore
17-07-2009, 18:12
Müzik seçimi oğluma ait. Benim çok hoşuma gitti. Hakkını yememek için belirtme gereği duydum. Sizce nasıl ?

pcokum
17-07-2009, 20:01
Sefa Bey, oğlunuzun müzik seçimi de güzel, pilotajı da. İnanıyorum ki ileride gayet başarılı bir modelci olacak.

Siz ve oğlunuz depron modeller konusunda foruma renk kattınız. Ayrıca videolar için de tekrar teşekkür ederim.

encore
17-07-2009, 20:22
Pınar Bey, çok teşekkür ediyorum. Beğendiğinize sevindim. Sağolun. Saygılar.

ruzgar
18-07-2009, 14:56
safa hocam gerçekten çok güzel uçuyor bizzat denettirdiginiz için çok teşekkür ederim dogan bey ve ben pilanı bekliyoruz,elektirik donanımını yazarsanız sevinirim hocam sevgiler burçin.

Bora_Sentut
18-07-2009, 15:59
Merhabalar ben Bora,
Babam planları siteye koyacaktır ama bir türlü boş zamanı olmadığı için koyamıyor ama çok yakında koyacak emin olabilirsiniz! :) 8)

ruzgar
18-07-2009, 18:44
boracım teşekkürler bekliyecegiz

doganaksu
30-07-2009, 15:50
Safa Hocam çok başarılı bir model ayrıca plan içinde teşekkürler.Kolay gelsin.

encore
11-08-2009, 11:34
Burçin Bey ve Doğan Bey, ne oldu arkadaşlar? Bora-v2 ler hazır mı? Haydi yapın artık şu modellerinizi de aynı anda hep birlikte uçuralım.

Safa.

ruzgar
14-08-2009, 12:02
merhaba safa hocam nasılsınız umarım iyisinizdir,bütün yazdıgınız magzemeyi aldım ,ucagı yaptım çok güzel oldu tek eksigim şarj cihazım yok THK gelmek üzereymiş bekliyoruz bakalım sevgiler

encore
14-08-2009, 16:16
Çok teşekkür ediyorum Burçin Bey.
Şarj cihazı beklemene gerek yok. Getir pilleri şarj edelim. Hem model nasıl olmuş görelim. Yarın sabah müsait olursan uçurursun. Ulaşabileceğim bir telefonun varsa mail adresime yolla, görüşelim.

Safa.

ruzgar
15-08-2009, 20:29
merhaba safa hocam , 9 aylık bir bebegim var o biraz rahatsız onun biraz düzeldigini görmek istiyorum bu şekilde uçmak şimdilik içimden gelmiyor bıronşit durumunda bikaçgün hastanede tedavi gördük iyleşir iyleşmez hep beraber uçarız işallah. hocam patlar işini askıya aldım şimdilik depronlar daha keyifli
sevgiler

encore
16-08-2009, 00:17
Geçmiş olsun. Acil şifalar diliyorum. Önce bebek, önce sağlık, oyun sonra...

Safa.

baytacoglu
16-08-2009, 01:10
merhaba safa hocam , 9 aylık bir bebegim var o biraz rahatsız onun biraz düzeldigini görmek istiyorum bu şekilde uçmak şimdilik içimden gelmiyor bıronşit durumunda bikaçgün hastanede tedavi gördük iyleşir iyleşmez hep beraber uçarız işallah. hocam patlar işini askıya aldım şimdilik depronlar daha keyifli
sevgiler

Sevgili Burçin,

Acil şifalar diliyorum. Umarım şimdi daha iyisinizdir.

Sevgiler

Barlas

doganaksu
16-08-2009, 16:21
Burçin Hocam geçmiş olsun. Umarım kısa zamanda iyileşir.

Safa Hocam uçağı yapmaya çalıştım ama gövdeyi birtürlü beceremedim. Ucundan bakınca arkaya doğru bir eğrilik oldu.bende farklı bir göve yaptım çok sağlam olmadı ama güzel uçtu 2 gün önce Burçin Hocamla halkkente buluşup uçurduk ufak çaplı akrobaside yaptırdık. Çok keyifli oldu.

encore
17-08-2009, 15:51
Doğan Bey, modeli tamamlayıp uçurduğunuza sevindim. Gövdenin neresi eğri oldu anlayamadım ama sonuçta uçabilecek hale getirmiş olmanız çok güzel. Haberim olsa izlemeye gelirdim. Gönlünüzce kırımsız uçuşlar diliyorum.

Safa.

doganaksu
18-08-2009, 12:22
Safa Hocam, gövdenin kuyruğa doğru olan üçgen kısmında yapıştırma esnasında yamulma oldu sanırım kesme işini düzgün yapamadım.

Safa hocam size uygun zamanda bir buluşma ayarlayalım bu hafta içi olursa çok iyi olur çünkü benimde gitme vaktim yaklaşıyor.

ruzgar
19-08-2009, 11:24
merhaba safa hocam nasılsınız umarım iyisinizdir. hocam yeni bir model çalışmanız varmı,bora çok başarılı oldu sevgiler.

ruzgar
19-08-2009, 11:35
[Sadece Kay ([Sadece Kay)

nasıl olmuş hocam.

ruzgar
19-08-2009, 11:43
kanadı biraz farklı çalıştım ama iyi oldu.

ruzgar
19-08-2009, 12:43
Safa Hocam, motor konusunda bir problem yaşadık özel mesajlarınıza bakarmısınız.

encore
20-08-2009, 11:44
Burçin Bey,
Mükemmel görünüyor. Eksikleri beraber tamamlayalım. Hemen Uçuşa. Eline sağlık çok güzel olmuş.
Üst resimde görünen model hangisi ? anlayamadım.

Safa.

encore
20-08-2009, 11:50
Resimde gördüğüm kadarıyla rudder için servo bağlantısı yok. Şimdilik rudder kullanmayacaksan
sadece dikey stabilizatör kalsın, rudderi sök. Hem gereksiz ağırlık yapmasın, hem de boşta kalıp dengeyi bozmasın.

Safa.

ruzgar
20-08-2009, 13:00
safa hocam dün size yazdıktan sonra, müşteri sebebiyle tekrar yazamadım kusurumu bagışlayın. modelin başka açılarını görmenizi istedim

encore
20-08-2009, 13:26
Şahane olmuş, çok güzel uçacak çoook!
Kanat profili mükemmel görünüyor, çok iyi süzülecek . Kesit (kanat profili) Selig-3024 e benziyor. Bu durumda kanat hücum açısını düşürmek gerekebilir. Deneriz, gerekirse kanat ucundaki çıtayı söker
açıyı daraltırız. Kanadı çok beğendim. Çok hafif dihedral açısı da verilmiş. Daha dengeli ve iyi süzülecek bir kanat ortaya çıkmış. Kenarlarındaki açıklıkları kapronla kapatıverirsen daha iyi olacak.
Motor mount da benim yaptığım gibi düşünmüşsün, ben gerçekten çok beğendim. Tekrar ellerine sağlık. Uçuşu görmek için sabırsızlanıyorum.

Sevgiler.

Safa.

ruzgar
20-08-2009, 14:27
hocam beyendiginize çok sevindim bu benim ilk tecrübem umarım dediginiz gibi güzel uçar uçuş için bende çok sabırsızlanıyorum vallahi.

encore
20-08-2009, 15:57
Burçin bey, biraz önce inceledim. THK'a beklediğiniz şarj cihazı gelmiş. Yeni stoklara girmiş görünüyor. Kullanma klavuzunu inceledim. Benim cihazla aynı. Bilginize.

Safa.

encore
20-08-2009, 16:16
Burçin bey,
şarj adaptörünü de hesaba katarsak yurtdışı fiyatına göre fiyatı da çok uygun, bence hemen sipariş ver.

Safa.