PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ARKADAŞLAR HERKESE MERHABA TEKNEYLE İLGİLENEN ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM!!!!!!!!!!

furki
20-08-2009, 23:03
selam arkadaşlar ben yeni başladım model tutkusuna elimde el yapımı 70 cm tekne var. ona göre motor ve uzaktan kumanda lazım lütfen yardım edin arkadaşlar!!!!!!!!!!!!!!

baytacoglu
21-08-2009, 00:12
Forumumuza hoşgeldiniz.

Ağırlıklı olarak uçak, helikopter ve biraz da arabacıların oluşturduğu bu forumda umarım size yardımcı olabilecek arkadaşlar çıkar.

Teknenizin sadece boyunu yazmışsınız. Ne tür bir tekne olduğu, seyir karakteristiği, ağırlığı belli değil. Sanıyorum motor seçiminde bu tür bilgiler de önemli olacaktır.

Kumanda konusuna gelince tamamen ne amaçladığınıza yönelik düşünmelisiniz. Tabii bir de paranıza göre... En az kaç kanal istediğinize karar vermelisiniz. Sonra da bu kanal sayısında ulaşabileceğiniz modülasyon tiplerini araştırmalısınız. FM, QPCM veya 2.4GHz. Bunların hepsi değişik ve artan bir fiyat skalası gösterecektir.

Modelcilik hayatınızın uzun ve heyecan verici olması dileklerimle

Barlas N. Aytaçoğlu

mozeren
22-08-2009, 18:58
Sevgili Modelci dostu arkadaşım

siteye hoş geldin, Barlas'ın dediği gibi uçak ağırlıklı ama bence Mersin gibi yerde açık olan bir noktamız model teknekler umarım bu işi de sen alır götürürsün teknelerdede patlar motordan, elektriği değişik seçenekler var, kumanda seçiminde teknelerde uçak gibi çok fazla kanala ihtiyaç yok tabi atraksiyon yapmak istemiyorsan. Hobbytime tekneler konusunda ve yedek parçada en zengin seçeneklere sahip site bir incele,

sevgiler

Murat Özeren