PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nikko Sky Watcher

26
23-08-2009, 03:46
Nikko markaya forumunuzda pek yer vermemişsiniz. Ben de Nikko Sky Watcher hakkında düşüncelerinizi merak ettim. Nikko benim favori markam. Yardım edeceğinizi düşünerek almadan bi soruyum dedim.?

pcokum
23-08-2009, 12:01
Merhaba, öncelikle foruma hoş geldiniz. Nikko markası uzaktan kumandalı model hobisiyle ilgilenenlerin pek tercih ettiği bir marka değil. Daha çok kaliteli "oyuncak" kategorisinde ürün gamına sahip bir marka olarak bilinir. Bu nedenle sıralamada sonlara doğru yer alır. Bir çok oyuncak mağazasında gördüğüm Nikko modellerini inceleme fırsatım oldu. Ama doğrusu alıp kullanma fırsatım olmadı. Alışveriş yaptığımız yerli ve yabancı sitelerde yedek parçalarına hiç rastlamadığım için bende "Al, kullan, kır, at..." şeklinde bir izlenim yarattı.

Helikopterlerle ilgileniyorsanız yedek parçası olmayan markaları kesinlikle tavsiye etmem. Helikopterde parça tamiri diye bir kavram yoktur. Hasar gören parçayı kesinlikle değiştirmeniz gerekir. Bu açıdan bakıldığında, pek de rağbet görmeyen Walkera markası bile bu durumda Nikko'dan daha iyidir. Çünkü rahatlıkla parçaları bulunabilir.

Hobi, zevk meselesi olduğu kadar da bütçe meselesidir. Eğer bütçe sorununuz yoksa Align, Thunder Tiger, GAUI, SJM, CopterX gibi markaları öneririm. Bütçe kısıtlaması yaşıyorsanız o zaman en ideal çözümü HK (HobbyKing) markasında bulabilirsiniz.

26
23-08-2009, 19:40
Teşekkürler. Bu markaları bulabileceğim mağaza var mı? Yoksa sadece internetten mi satın alabilirim?

pcokum
24-08-2009, 10:27
Bulunduğunuz şehri bilmediğim için mağaza konusunda yardımcı olamayacağım. Ama şunu söyleyebilirim ki İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Bursa, Kayseri illerinde hobi mağazaları mevcut. Biz genelde internet üzerinden alışveriş yapıyoruz. Bu mağazaların bir kısmının internet siteleri mevcut. Bu firmalardan internet üzerinden alışveriş yapabileceğiniz gibi yurtdışından da alışveriş yapablirsiniz.

Yerli firma linklerinden bazıları:
[Sadece Kay
[Sadece Kay
[Sadece Kay
[Sadece Kay

Yabancı firma linkerinden bazıları ise:
[Sadece Kay
[Sadece Kay
[Sadece Kay
[Sadece Kay

Bu verdiğim linklerin haricinde Google da arayarak da diğer firmalara ulaşabilirsiniz.

26
25-08-2009, 08:45
Kusura bakmayın ben Ankara'dayım. Verdiğiniz adresler için teşekkür ederim. Yaklaşık her yıl Almanya'ya gidiyorum. Orada da bakarım belki daha ucuzdur. ;)