PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : UÇUŞ VİDEOSU- KATANA EP

baytacoglu
23-09-2009, 10:02
Sevgili modelci arkadaşlar,

Dün yeni gelen kameramızla üniversite sahasında ilk deneme çekimlerimizi Katana ile yaptık.

Safa bey ve oğlu Bora da zaman zaman çekimler içerisinde yer aldılar.

Kameranın yeri tam olarak arzu edilen şekilde olmamakla birlikte yine de önümüzdeki çekimler için bize fikir veriyor.

Umarım beğenirsiniz.

Sevgiler

Barlas.

CAMERA RECORDING FROM KATANA EP ([Sadece Kay)

pcokum
23-09-2009, 12:51
Barlas hocam elinize sağlık. Bu kameranın çekimleri eskisinden daha iyi. Güle güle kullanın. Bu kamera merakı sanırım size bir pusher tip uçak aldıracak sonunda.. :)

baytacoglu
23-09-2009, 14:17
;D ;D ;D
Elimizde wing dragon var ya...

ama bu kamera hakikaten eskisinden daha iyi görüntü veriyor.

Barlas.

encore
23-09-2009, 15:22
Barlas Hocam,
Dün akşamdan bu yana merakla ve heyecanla bu videoyu bekliyordum.
Görüntü kalitesi beklediğimden çok çok iyi. İniş takımına uygun bir aparatla monte edildiği takdirde çok güzel kayıtlar yapılacağını düşünüyorum. Gerçekten çok beğendim. Gerçi benim otostop isteğimi görüntülememiş ama olsun :)
Bizim uçuşu kayıt etmiş mi ?

Elinize sağlık. Bundan sonra uçuşlar kayıtta. Bu kamerayı gerçekten iyi keşfetmişsiniz.

Safa.

baytacoglu
23-09-2009, 16:32
Safa hocam,
Gördüğünüz gibi alçak geçişlerdeki sürat ve daralan alan nedeniyle spesifik görüntüyü elde etmek daha zor oluyor ancak yükseldikçe daha güzel görüntüler ortaya çıktı. Ayrıca dediğiniz gibi kameranın karşıya doğru değil de aşağıya doğru bakıyor olması da bizim algılamamıza biraz ters keldığından tam istenilen performansı elde edemedik ancak bu kameranın görüntü kalitesi bir öncekinden daha iyi. Sanıyorum değişik denemelerden sonra ideal bir çekim açısı yakalayacağız.

Maalesef sizin görüntüleri kaydetmemiş. Üzgünüm. Bir dahaki uçuşa inşallah.

Sevgiler

Barlas. :)

encore
24-09-2009, 00:30
Barlas Hocam, Katana nın iniş takımı orta bölümde yaklaşık en ve boy nedir?
Bildirebilirmisiniz ?

Safa.

Kağan
24-09-2009, 00:58
Hocam merhaba,
videonuz çok güzel olmuş elinize sağlık,
kameranın görüntü kalitesi çok güzel hakikaten, Trex 450 ile bu tarz çekimler yapmak isteyen biri olarak merak ediyorum da bu kamera dahili belleğine mi kayıt yapıyor yoksa verici ile entegre mi ayrıca Trex taşır mı böyle birşeyi?

baytacoglu
24-09-2009, 12:23
Hocam merhaba,
videonuz çok güzel olmuş elinize sağlık,
kameranın görüntü kalitesi çok güzel hakikaten, Trex 450 ile bu tarz çekimler yapmak isteyen biri olarak merak ediyorum da bu kamera dahili belleğine mi kayıt yapıyor yoksa verici ile entegre mi ayrıca Trex taşır mı böyle birşeyi?

Kağan bey, merhabalar.
Kamerada 4GB bellek ve dahili Lityum iyon pil mevcut. Çekim için 2 GB'lık bölüm ayrılmış ve yaklaşık 2 saat boyunca kesintisiz kayıt yapabiliyor. Uzun tip sakız kutusu boyutunda olup ağırlığı sadece 27gram civarındadır dolayısıyla T-Rex bundan 2 tane daha rahatlıkla kaldırır.

[Sadece Kay ders_Professional_Video_Cameras?hash=item4a9af724e 6&_trksid=p3286.c0.m14#ht_3211wt_1165

Bu link çekimini gördüğünüz kameranın aynısı için bir linktir.

Sevgiler

Barlas.

baytacoglu
24-09-2009, 12:26
Barlas Hocam, Katana nın iniş takımı orta bölümde yaklaşık en ve boy nedir?
Bildirebilirmisiniz ?

Safa.

Safa hocam, iniş takımının orta bölümündeki eni yaklaşık 1cm boy ise (tamamı) yaklaşık 20 cm civarında (daha kısa da olabilir, hastanede olduğumdan şu anda kesin ölçüm veremiyorum.

Sevgiler

Barlas.