PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mersin Model Uçak Filosu

pcokum
25-11-2009, 17:44
Geçen gün Barlas hocam'ın benden küçük bir ricası olan "MEÜ Hava Sporları Topluluğu" için logo çizim işlemini yaparken aklıma bir konu geldi. Mersin'deki model uçakları bir filo mantığı altında toplamak. Bir filo amblemi çizip tüm uçaklara bu amblemi yapıştırmak fikrini Barlas hocama açtığımda o da bu fikri benimsediğini söyledi. Konu üzerinde biraz sohbet ettikten sonra fikir gelişti ve amblemle birlikte kuyruk numarası uygulaması da ortaya atıldı. İsteyen herkesin, her türlü uçağını (helikopterler ve özel üretim uçaklarda dahil olmak üzere) filoya dahil edebileceği fikri olgunlaşmaya başladı. Hatta forum üzerinden Filo başlığı altında yer alacak hangarlar şeklinde kategori edilebilir ve uçakların fotograflarıyla özellikleri yer alabilir.

Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.

Saygılarımla.

baytacoglu
25-11-2009, 19:49
Bu fikrin ana hedefi Mersin'de uçan modelcilerin aynı logo ile uçmaları halinde adı tam olarak konmamış da olsa bir birlikteliğini simgelemek ve modelinizi götürdüğünüz her yerde Mersin modelcilerini temsil etmek gibi algılanabilir. Biz herhangi bir kuruluşa atıfta bulunmaması çin de bu logonun isninin toplu görüşlerle benimsenmesini düşündük. Bunun için de fikirleri burada paylaşmayı ve herkesin görüşlerinin alınmasını istedik.

Benim aklıma Mersin Model Uçak (MMU) geldi. Mersin Model Hava Araçları (MMHA) da olabilir.

Uçaklarımızın da satın alınma yıllarına göre ve bu gruba katılım sıralarına göre bir nımarası olursa o uçak artık ortak logo ve kendine ait bir numara ile uçacak.

Örnek: MMU 2007-01 Bahadır'ın Helikopterini temsil ederken
MMU 2007-02 Murat Özeren'in 2007 yılında satın aldığı filoya iki numara olarak geçmiş trainer uçağının numarası olacak gibi. (Bunlar tamamen atmasyon olarak yazıldı sadece örnek vermek amacıyla)

Herkesin bu konudaki fikirleri çok önemli

Sevgiler

Barlas.