PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1-2-3 Ocak 2010 Buluşmaları

baytacoglu
30-12-2009, 15:09
Sevgili dostlar,

Yeni yıl ile birlikte hafta sonunda hava yağışlı gibi görünse de ben yine de şansımı denemek istiyorum.

Cumartesi özellikle Mehmet ve Ali arkadaşlar da katılmayı düşündüklerinden onların uçuşlarına da yardımcı olmaya çalışacağım.

Burada olaup da uçacak olanlarla haberleşiriz.

Sevgiler

Barlas.

encore
30-12-2009, 19:48
Kısmetse ben buradayım, 1 Ocak 2010 sabahı neredeyiz. Sizler nerede ben orada. İçimde bir his 1-2 ve 3 ocak yağmursuz olacak diyor.( malum oldu )

Safa.

pcokum
30-12-2009, 19:52
Takip ettiğim ecnebi kaynaklar şakır şakır yağmur var diyor. Ama artık hava konusunda ne ecnebilere nede bizim bıyıklılara güvenmiyorum. Tayyaremi uçuşa hazırlıyorum :)

encore
30-12-2009, 20:15
Siz bana güvenin Pınar Bey ;D Yağmur yok !

Safa.

baytacoglu
30-12-2009, 23:44
Sevgili arkadaşlar,

Ben de kaynaklara bakınca yağmurlu gibi görüyorum ama yine hazırlıklarımı yapacağım tabii ki.

Ayın biri için hanımdan ültimatom almış durumdayım o yüzden sabah erken gelme şansım olamayacak gibi (mazur görünüz) ancak saat 10.30 gibi üniversitede olabilirim sanıyorum.

Sizlerin de görüşleri doğrultusunda erimizi ve pozisyonumuzu netleştirebiliriz.

Sevgiler

Barlas.

Not: Safa hocam, eğer uçuşa gelirken Corsair'ın iniş takımı da yanınızda olabilirse ben de uçağı getrireyim. Malum örnek için üzerindekini sökmüştüm o yüzden şu an iniş takımsız. :) Sağolun.

encore
31-12-2009, 00:06
Sevgili arkadaşlar,

Ben de kaynaklara bakınca yağmurlu gibi görüyorum ama yine hazırlıklarımı yapacağım tabii ki.

Ayın biri için hanımdan ültimatom almış durumdayım o yüzden sabah erken gelme şansım olamayacak gibi (mazur görünüz) ancak saat 10.30 gibi üniversitede olabilirim sanıyorum.

Sizlerin de görüşleri doğrultusunda erimizi ve pozisyonumuzu netleştirebiliriz.

Sevgiler

Barlas.

Not: Safa hocam, eğer uçuşa gelirken Corsair'ın iniş takımı da yanınızda olabilirse ben de uçağı getrireyim. Malum örnek için üzerindekini sökmüştüm o yüzden şu an iniş takımsız. :) Sağolun.

1 ocak için saat 10:30 demek sabahın körü demek zaten Hocam. İniş takımını getireceğim.

Saygılar.

Safa.

baytacoglu
31-12-2009, 15:28
Tamamdır o zaman hocam. Demek ki yağmur yoksa 10.30-11 gibi üniversite diyorum.

Değişiklik olursa ya da dah farklı bir saatte buluşalım diyen olursa adapte ederiz.

Tekrar iyi yıllar.

Sevgiler

Barlas.

mozeren
31-12-2009, 18:38
Ben Ankardayım

Herkese iyi yıllar umarım yağmur olmazsa uçarsınız

haftayı dört gözle bekliyorum

Murat

rc_pilot
31-12-2009, 20:21
Sizleri Çok özledım , pazar günü bana tatil olcak eğer kalkabilirsem sizleri ziyaret etmek isterım hemde biraz uçmuş olurum, kendıme bir model araba kiti almıştım onu topladım, şimdide elimde güzel motor , elektronik var yakında cessna projem var bu ara çok iyi işler çıkartıyorum eğer kısa zamanda biterse hem uçuşa ondan sonrada marinaya geçerim
Yenı Yılınız Kutlu Olsun
Kazasız ,Kırımsız Yıl Olsun :)

encore
01-01-2010, 04:23
Saat 03:15 , 2010 dan 3 saatten fazla almış durumdayız. Yeni yılın ilk mesajını yazmak bana nasip oldu. :)
İçime doğduğunu (malum olduğunu) söylemiştim. Sabah yağmursuz olacak.
Meteoroloji yine yanıldı. ;D
Sabah güzel bir gün olacak, inşallah yeni yıl güzel, hayırlı, uğurlu bir yıl olur.

HEPİNİZE 2010 HAYIRLI OLSUN.

Safa.

baytacoglu
01-01-2010, 18:19
Sevgili arkadaşlar,

Safa hocam haklı çıktı ve bugün uçmak şansını yakaladık. Çok güzel uçuşlar vardı. Ayrıca Safa hocamın yeni on board kamerası da bugün faaliyete geçt. Çekimleri merakla bekliyoruz.

Yarın hava müsaade ederse yine uçuştayız inşallah.

Sevgiler

Barlas.

encore
02-01-2010, 02:16
Sevgili arkadaşlar,

Safa hocam haklı çıktı ve bugün uçmak şansını yakaladık. Çok güzel uçuşlar vardı. Ayrıca Safa hocamın yeni on board kamerası da bugün faaliyete geçt. Çekimleri merakla bekliyoruz.

Yarın hava müsaade ederse yine uçuştayız inşallah.

Sevgiler

Barlas.

Barlas Hocam, onboard kamera çekimleri mükemmel olmuş. Açı çok çok iyi.
ilk çekim 1.5 Gb lık bir dosya tuttuğu için 2. çekime pek yer kalmamış. o nedenle kısa.
toplam 2 Gb. lık dosya oluşmuş. Yakalanan görüntülerin hepsini upload etmem gereksiz. Ama bizler bile çok iyi çıkmışız. Önce convert edip 8-10 dakikalık bir klip hazırlayıp yükleyeceğim. Çok beğeneceksiniz.

Saygılar.

Safa.

encore
02-01-2010, 04:52
Videodan bir kare

[Sadece Kay ([Sadece Kay)

Safa.

encore
02-01-2010, 05:03
Bir kaç kare daha

Sahamızın şöööyle enine boyuna bir görüntüsü

Üniversite içi ve çevresinden bir kesit

Alt sağ köşedeki uçağa dikkat

caner loğoğlu
02-01-2010, 12:31
anladıgım kadarıyla super bir gün geçirmişsiniz.pazartesi iki sozlum oldugundan dolayı gelemedim.örencı olunca boyle oluyor işte...işallah bugunda iyi uçuşlar yaparsınız iyi günler

caner

ruzgar
02-01-2010, 19:51
Safa hocam çok güzel kareler olmuş fark ettinizmi son resimde okulun uçagını yakalamışsınız

baytacoglu
02-01-2010, 19:53
Yok bööölee bişi aaabbiiiiii!!!!!!

Süüüüpppppeeeeeeeeeerrrrrrrrr olmuş Eminim videoyu seyredince çok daha nettir.

Hocam eelerinize sağlık. Candan tebrik ediyorum.

Kamera her halükarda 2GB çekim yapıyor o yüzden süreye dikkat etmek gerekiyor.

Sevgiler

Barlas.

ruzgar
02-01-2010, 20:09
Kamera başarılı sanırım benimne niyetim var olmassa bitane daha sipariş ederiz
burçin

encore
02-01-2010, 20:59
Safa hocam çok güzel kareler olmuş fark ettinizmi son resimde okulun uçagını yakalamışsınız

Bilerek o kareyi yakaladım zaten Burçin. Video yu yükleyebilirsem çok daha güzel görüntüler var.

Safa.

encore
02-01-2010, 21:00
Yok bööölee bişi aaabbiiiiii!!!!!!

Süüüüpppppeeeeeeeeeerrrrrrrrr olmuş Eminim videoyu seyredince çok daha nettir.

Hocam eelerinize sağlık. Candan tebrik ediyorum.

Kamera her halükarda 2GB çekim yapıyor o yüzden süreye dikkat etmek gerekiyor.

Sevgiler

Barlas.

Teşekkür ediyorum. Beğendiğinize sevindim.

Safa.

baytacoglu
02-01-2010, 21:57
Bu arada meteoroloji yarın için hiç iyi şeyler söylemiyor. Özellikle rüzgar hısı 28km görünüyor. Yağmur da cabası.

Sabaha yeniden haberleşmekte fayda var gibi...

Sevgiler

Barlas.

baytacoglu
03-01-2010, 18:28
Sevgili arkadaşlar,

Bugün katılamayanlar için çok üzgünüm. Halkkentte hava uçuşa son derece müsaitti. Cengiz bey 4 sorti Boomerang uçuşu yaptı. Bahadır hoca Calmato'ya baskı yoluyla Edge 540 olduğunu kabul ettirdi. Bendeniz de 4 sorti Mustang uçuşu yaptım. İki sortisinde tekerlekler üst tarafa montelenmiş vaziyette idi ;D ;D ;D

Günün en kötü anı Ramazan'ın Sonic'in motor stop sonucu kırımlı iniş yaşamasıydı.

Herkese güzel bir hafta, mutlu bir yıl diliyorum.

Sevgiler

Barlas.

mozeren
05-01-2010, 17:11
:( güzel bir hafta sonunu kaçırmışım kısmetse bir sonrakine

herkese sevgiler

Murat