PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : akrobatik uçak

mozeren
26-01-2010, 12:08
Yeni akrobatik dizayn uçağım, uçuşu oldukça stabil roll mükemel, Pınar'ın önerisiyle elevatör ve rudder genişletildi, bakalım bu sefer nasıl olacak

Fikirlerinizi beklerim

Murat

URL=[Sadece Kay][Sadece Kay[/URL]

URL=[Sadece Kay][Sadece Kay[/URL]

pcokum
26-01-2010, 15:10
Murat hocam ellerinize sağlık. Değişik bir uçak olmuş. Hızlı ve bir o kadar da akrobatik gözüküyor. Haftasonu ilk haliyle izlediğimde bir hayli beğenmiştim. Rolları gayet güzel atıyordu. Looplardaki sağırlığı son modifikasyonla gitmiştir diye tahmin ediyorum. İlk uçuşunu seyretmek için sabırsızlıkla bekliyorum.

mozeren
26-01-2010, 15:59
Pınarcım Teşekürler, bende extension sonrası uçuşu merak ediyorum tek sorun elevatör servosu Hitec 325HB idi o biraz sıkıntı yaratabilir. Uçuşu beğernirsek onuda elimdekş 475 ile değiştiririm.

baytacoglu
26-01-2010, 18:09
Sevgili kaptanim, dokturmussun yine. Ellerine saglik.

AAAhhh su Jamara bunlari bir gorse de su trainer govdesi nelere kadir bir bilse.

Bunun adini da YAKARA mi koysak ne?

Ben 325HB'lerin bir sorun yaratacagini zannetmiyorum, ucus agirligi ne oldu? Eger 3000gr civarindaysa sorunsuz ucmasi lazim bu servolarla diye dusunuyorum valla.

En kisa surede havada da gormek dilegiyle...

Sevgiler

Barlas.

cansung
27-01-2010, 09:48
abi vallahi helal olsun , yakında kendine has özel bir dizaynda çıkarırsın :)

mozeren
27-01-2010, 11:31
Barlascım uçuş ağırlığı 3200 gr , sanırım sorun çıkarmaz

baytacoglu
28-01-2010, 00:57
325HB icin sorun olacak bir agirlik oldugunu dusunmuyorum dogrusu oca sonucta o agirliklara 3003 Futabalari da koyuyoruz ki neredeyse aynilar dolayisiyla bence keyifle ucurabilirsin.

Sevgiler

Barlas.

encore
28-01-2010, 01:24
Murat Hocam, elinize sağlık, çok güzel görünüyor. Elevatör muhteşem, rudder az daha büyük olsamıydı acaba dedim kendi kendime. İlk uçuşunda büyüklüğünde değişiklik gerekli mi göreceğiz.

Saygılar.

mozeren
28-01-2010, 20:22
Barlascım,

2 hafta sonra yeni uçuş karaktersitiğini göreceğiz , bu hafta sonuda iyi uçamadık umarım ileriki haftalar daha iyi olur

Murat

pcokum
28-01-2010, 21:21
Murat hocamın bu modifikasyonları aklıma bir şey getirdi. Aslında bir firma çıksa da gövde ve kanatları ayrı ayrı satsa. Kullanıcılar istedikleri uçuş karakterine göre uçağı kendileri toplasa. Tek bir gövde alıp farklı tipte 2-3 kanadı değiştirip değiştirip kullansa süper olur. Kaza oldu kanat mı kırıldı, Amerika'da ki gibi git tek olarak kanadı al, tak uçuşa devam et. Standart olarak 3-4 değişik gövde tipi ile bunlara takılabilecek 4-5 kanat tipini kombine edip kullansak.

mozeren
29-01-2010, 10:22
Aslında Pınar olabilir, seri üretim yapan bir firma istese, trainer tipi kanat, damla kanat, profili daraltarak sürratli jet tipi kanat , dehidralli kanat, düz kanat vs yapabilir. Bencede güzel fikir olur. (Scale meraklıları hariç)

Murat

baytacoglu
29-01-2010, 22:25
Ben scale hastasiyim kardesler, benim racona ters 8)