PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uçuş Kamerası

pcokum
28-02-2010, 14:17
Bizim Çinli arkadaşlar bu işe de el attı sonunda. Modelcinin en yakın dostu HobbyKing, 19$ fiyatla Turnigy marka mini kamerayı satışa sürdü. Kameranın özellikleri ve fiyatı gayet tatmin edici. En güzel yanı SD karta kayıt yapması. 2GB Sandisk SD kartla birlikte gelen kamerada hafıza yetersiz geldiğinde 16 GB'a kadar arttırılabilir. Kamera, 40 dakikalık 640x480 px ebatlarında video kaydını 1 GB'lık alana sığdırabiliyor. Minimum 1 lux, ışık hassasiyeti ile kapalı havalarda da iyi sonuç vereceğe benziyor.

Bence tek eksik yanı 72 derecelik görüş açısı. Kullanılan mercek biraz daha geniş açılı olsaymış daha iyi olacakmış.

Düzeltme: 72 derecelik görüş açısı (field of view) hakkındaki eleştirimi geri alıyorum. Yaptığım hesaba göre yaklaşık 25 mm lik (focal lenght) merceğe denk geliyor. Gayet başarılı bir görüş açısı.

[Sadece Kay gy_30FPS_Ultra-Mini_DigiCam_W/_2GB_SanDisk_Micro_SD

baytacoglu
28-02-2010, 19:00
Aşağıdaki link de tanıtım daha doğrusu ürün inceleme videosu.

Barlas.

[Sadece Kay

durlytaz
03-03-2010, 11:27
hocam bende bu kamerayı aldım.
[Sadece Kay

diger kameranın abisi bu sanırım. bu hafta içinde elimde olur. hafta sonu inceleriz.

baytacoglu
03-03-2010, 14:09
hocam bende bu kamerayı aldım.
[Sadece Kay

diger kameranın abisi bu sanırım. bu hafta içinde elimde olur. hafta sonu inceleriz.

Bu kameranın fiyatı Pınarın verdiği linktekinden biraz daha fazla ancak ben aralarında ciddi bir fark göremedim.

Tahminime göre oldukça güzel görüntüler eled edebileceksin b u kamerayla.

Hele ki elektrikli heliye takarsan çok daha güzel olacaktır.

Hayırlı olsun.

Sevgiler

Barlas.