PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2.4 GHZ JR Modul

cansung
10-03-2010, 10:35
Arkadaşlar , JR kumandam için önceleri Assan modul alayım diyordum ama anten duruşu yüzünden başka bir modul almak istiyorum, aşağıdkai linkteki modul hakkında bilgisi olan var mı ? bunun anten çıkışı tam benim istediğim gibi :)
Aslında corona da tam benim istediğim gibi ama malaesef içime sinmedi :)
[Sadece Kay bo_V8JT_V8FR.html

baytacoglu
10-03-2010, 11:40
Kağıt üstünde son derece makul duruyor.

Teknolojisi de FASST (Futab Advanced Spread Spectrum Technology) sistemin aynısı ancak farklı bir şekilde adlandırılmış; ACCST (Advanced Continuous Channel Shifting Technology)

Mesafe Futabalara göre kısa: 1.2 km.

Tek sıkıntı duyduğum konu Latency (22ms) bunun diğer markalarda ne düzeyde olduğunu bilmiyorum onun için bu değer iyi mi yoksa kötü mü bir bakmak lazım çünkü 22 ms dijital istemlere göre biraz bana uzun gibi geldi. ??? ???

Yine de bir elektronik mühendisine ben ahkam kesip haddimi aşmayayım :-[ :-[ :-[

Sevgiler

Barlas. 8)

cansung
10-03-2010, 15:45
Abi açıkça bende diğer markaların tepkime sürelerini bilemiyorum ama bence 22ms çok da kötü sayılmaz :) bu kadar detaya girdikçe herifler bir başka ürün yapıyor bende seçemiyorum ya :(

baytacoglu
10-03-2010, 15:47
Karşim ben ne biliim ben kalp cerrahıyım ööle kılı 40 yararım sonra alırım. Hele elektronik konusunda hepten üfleyerek yerim o bakımdan yazdım yani... 8)

encore
10-03-2010, 23:39
Cansun Bey,
Assan rüştünü ispat etmiş bir marka. Alıp kullananların memnun olmayanını
görmedim, duymadım. Receiver seçenekleri de bol ve ucuz. Bence Assan düşünün derim.

cansung
11-03-2010, 00:19
Assanın dez avantajı ,anten takma yeri altta olduğundan anten gelişi güzel duracak diye düşünüyorum :( tek istememe sebebim bu, diğer modulun takılmış resmini gördüm direk kumanda koruma derinin altından geçebiliyor hem görüntü güzel hemde yere koyduğunuzda kırılma ihtimali yok. Böyle giderse hiçbirini alamayacağım.

encore
11-03-2010, 00:46
Evet antene biraz dikkat etmek gerekir. Hazır bilinen marka 2.4 Ghz sistemler
düşünebilirsiniz. Ama onlarda da receiverler pahalı.

pcokum
11-03-2010, 00:49
Assan'da antenle ilgili sıkıntınız varsa, harici antenli Assan modüller ve uzatma kabloları var. Sizin JR hangi model bilmiyorum ama bir inceleyin isterseniz

[Sadece Kay

cansung
11-03-2010, 18:14
Pınar bey ,link için teşekkürler, harici anten modulunu en son çare düşünüyorum çünkü kendi orjinal antenini söküp adaptör yapmam gerekecek, bazı forumlardan okuduğum harici antenin orjinal anten kafasına geçemediği konusunda ama olsun zaten assan alırsam harici anten modulunu de seve seve alacağım :) Bu arada kumandam JR 8103 , varsa güzel önerileriniiz bekliyorum.

pcokum
11-03-2010, 18:25
Cansun bey, yanlış bilmiyorsam, Assan harici antenli modüllerde orijinal kumanda anteni çıkarılıp, Assan Extend Anten ile yer değiştiriliyordu. Bir yerde görmüştüm. Araştırıp bulduğumda buraya linkini koyarım.

Extend Anten ile ilgili bilgiye alttaki linkten ulaşabilirsiniz.

[Sadece Kay

Kapel
04-04-2010, 23:50
Merhabalar,
Sizlere bir link önereceğim. Ben sürekli burayı takip ediyorum.
[Sadece Kay
Saygılar
Kadir

cansung
05-04-2010, 10:07
Güzel değerlendirmeler ve testler var, Teşekürler.