PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alternatif sahalar

ruzgar
29-03-2010, 02:08
Sevgili modelci doslarım ben bu pazar silifkedeydim mutlaka görmeniz gereken iki muteşem saha var, bitanesi aşgı yukarı 3000 metrelik terk edilmiş ve betonlanmış sega kagıt fabrikasının boş arazisi biz modelciler için büyük saha.araziyi görünce çok etkiledim çevresinde bitane bile binayok.hemen modelimi arabanın arkasından çıkardım doyabildigine uçsuz bucaksız sahada uçtum fakat patlar götürmedigim için çok pişman oldum.
ikincisi ise belki inanmayacaksınız ama gerçek bir uçak pistidiydi belki içinizden bazıları silifke kum mahallesini duymuştur veya gitmiştir burda terk edilmiş ve hiç bozulmamış bir uçak pisti var hemen oradada uçmaya başladım fakat bu pist okadar büyükki beni ve modelimi yuttu nokta gibi kaldık.
Hiç bukadar özgür uçmamıştım silifkeye yolunuz düşerse lütfen buraları görmeden geçmeyin ben yazları çok sık gittigi için heralde oralardada çok uçarım,

Sevgiler burçin aykaç

ruzgar
29-03-2010, 03:13
Pistin video veya fotograflarını yayınlayacagım.

mozeren
29-03-2010, 14:22
Aslında alternatif sahalara şiddetle ihtiyaç var. Bir az uzak ama modelcilik uğruna oraya da gideriz

ruzgar
29-03-2010, 22:30
murat hocam birgün toplansakta hepberaber gitsek negüzel olurdu.

pcokum
31-03-2010, 01:21
Arkadaşlar, uydu haritası üzerinde dolaşırken bir yer dikkatimi çekti. Palmiye Koleji'nin yaklaşık 900 m batısında otoban kenarında kullanılmayan bir dinlenme tesisi görünüyor. 140 m uzunluğunda 9 m eninde boş bir park alanı var. İlk fırsatta yakından inceleye gideceğim. Aşağıda linkini ekliyorum.

[Sadece Kay=36.8127635&lon=34.5318103&z=17&l=36&m=b

alikabus
31-03-2010, 10:09
Arkadaşlar, uydu haritası üzerinde dolaşırken bir yer dikkatimi çekti. Palmiye Koleji'nin yaklaşık 900 m batısında otoban kenarında kullanılmayan bir dinlenme tesisi görünüyor. 140 m uzunluğunda 9 m eninde boş bir park alanı var. İlk fırsatta yakından inceleye gideceğim. Aşağıda linkini ekliyorum.

[Sadece Kay=36.8127635&lon=34.5318103&z=17&l=36&m=b

pınar abi ben ordaki piste gittim. bayağı büyük bir alanı var ama otobana yakın yerlerde sürüş güvenliği için izin vermezler diye düşünüyorum.

pcokum
31-03-2010, 19:48
Ali yinede bir şansımızı deneriz...

Burçin Seka Kağıt fabrikasını buldum uydu fotografında ama Kum Mahallesindeki havaalanını bulamadım. O bölgeyi Wikimapia'da işaretliyorum. O hava alanını işaretlermisin sende.

[Sadece Kay=36.319776&lon=33.8980365&z=16&l=36&m=b&search =ta%C5%9Fucu

cansung
01-04-2010, 19:48
Arkadaşlar SEKA kağıt fabrikasının ordan AKGÖL'e giderken gerçek havaalanı var ama yapıldığı tarihten beri kullanılmıyor,bu yüzden pistte hertürlü pisliği bulmak mümkün ben orayı çok iyi biliyorum ama size kötü haber, herhalde 10 gidişinizden belki 2 sinde uçabilirsiniz SEKA civarı genelde çok rüzgarlı bir yer, benim size tavsiyem oraya gitmek yerine Adana ya gitmek çok daha kolay :).
Diğer pistte SEKAN nın hemen arkasında kalıyor yanlış hatırlamıyorsam ama dediğim gibi hem çok uzak hemde çok rüzgarlı. O bölge Silifkede yaşayanlar için uygun olabilir.

baytacoglu
01-04-2010, 22:23
Valla arkadaşlar ben de bu konu üzerine yazmamak için çok direndim ama sonunda dayanamadım.

Elbette alternatif yerler olması güzel bir şey, inanın hiç itirazım yok ancak şu Halkkentteki yeri o halde elimizde tutabilmek için belediyeye kaç defa gidip geliyorum bir bilseniz... Yani bu yeri yeteri kadar kullanmazsanız inanın bir süre sonra birileri bunu sorgulayacaktır. Hatta Allah gecinden versin Hamit bey gider de yerine başka biri gelirse bizi dinleyip dinlemeyecekleri bile meçhul. Bu yüzden ben herkesi pisti kullanmak konusunda cömert olmaya çağrıyorum. Bundan yaklaşık birbuçuk ay kadar önceki gidişimde Hamit bey bile orayı kullanmadığımızı ima etmişti ancak ben kendisini yağmurlar nedeniyle gidemediğimize ikna ettim, ki gerçek de buydu.

Diğer taraftan illa da başka bir yerde uçacaksam, ben kendi adıma Adana'ya gitmeyi tercih ederim çünkü hem oradaki arkadaşlar defalardır destek buraya veriyorlar, hem de bizden daha ileri modelcilerin olması nedeniyle her gidişimizde birşeyler öğrenebileceğimizi düşünüyorum.

Sözün özü; bu pist şu an için isteyen herkese açık. İsteyen istediği zaman gitsin uçsun. Yeter ki aktivite görünsün. Yakında kilidi de yenileyip anahtar yaptırıp herkese de dağıtacağım. Kilitli durması size karşı değil piste arabayla, motorsikletle girip pisti bozanlara karşı bir uygulamadır. Haa tabii bir de içeriden sürü geçiren çobanlar var. Her ne hikmetse hayvanları açık arazide gezdireceklerine bizim telli sahanın içine sokuyorlar... :o :o :o

Herkese sevgiler
:) :)
Barlas.

ruzgar
01-04-2010, 22:46
Sevgili Barlas hocam. Halkkentten asla vazgeçmeyi düşünerek yazmadım. Sadece yazın denizli piknikli mangallı sabahtan akşama kadar hem uçuş hem sohbet hemde piknik türü bir etkinlik yaşayabileceğimiz ideal bir bölge olduğuna inandığım için burayı önerdim.
Halkkent gibi ele geçmez bir sahayı kesinlikle sahipsiz bırakmamalıyız. Size katılıyorum.

ruzgar
01-04-2010, 23:08
Sahaları merak edenler için Earth Google dan işaretledim. Link aşağıda;

Terkedilmiş Seka kağıt fabrikası arazisi.

[Sadece Kay

Terkedilmiş uçak pisti.

[Sadece Kay

Silifke yolundaki döneceğimiz kavşak burada.

[Sadece Kay

Belki herzaman gidemeyiz fakat yazın çok özgür uçmak istediğimizde ve birde piknik yapalım veya denize girelim derseniz super yer.
not: gönderdiğim kmz dosyalarını earth google ile birlikte aç'ı seçmeniz gerekiyor.

ruzgar
02-04-2010, 12:50
Silifkedeki sahanın videosu

[Sadece Kay
[Sadece Kay

cep tel.çektim pek net degil ama saha süper.

mozeren
02-04-2010, 13:53
Yer gerçekten süpeeeeeeeeer özgürçe uçmak diye buna denir birde yakın olsaydı tadından yenmezdi.

pcokum
02-04-2010, 15:07
Yer gerçekten güzelmiş. Aslında yaz da geliyor. Burçin dediğin gibi tam günlük bir program düşünebiliriz orası için. Hem deniz, hem piknik hemde uçuş.

Pisti wikimapia da işaretledim. Linki aşağıda.

[Sadece Kay=36.2999949&lon=33.9222622&z=16&l=36&m=b&searc h=ta%C5%9Fucu

baytacoglu
02-04-2010, 15:40
Arkadaşlar bu pisti kullanırken arzu eden arkadaşlar float takımları da götürmek suretiyle deniz iniş kalkışı da yapabilirler valla...

Barlas.

pcokum
02-04-2010, 16:28
Burada benim yelkenli paşa paşa yüzer valla... Planör de güzel gider tahminice :)

durlytaz
02-04-2010, 23:52
Valla arkadaşlar ben de bu konu üzerine yazmamak için çok direndim ama sonunda dayanamadım.

Elbette alternatif yerler olması güzel bir şey, inanın hiç itirazım yok ancak şu Halkkentteki yeri o halde elimizde tutabilmek için belediyeye kaç defa gidip geliyorum bir bilseniz... Yani bu yeri yeteri kadar kullanmazsanız inanın bir süre sonra birileri bunu sorgulayacaktır. Hatta Allah gecinden versin Hamit bey gider de yerine başka biri gelirse bizi dinleyip dinlemeyecekleri bile meçhul. Bu yüzden ben herkesi pisti kullanmak konusunda cömert olmaya çağrıyorum. Bundan yaklaşık birbuçuk ay kadar önceki gidişimde Hamit bey bile orayı kullanmadığımızı ima etmişti ancak ben kendisini yağmurlar nedeniyle gidemediğimize ikna ettim, ki gerçek de buydu.

Diğer taraftan illa da başka bir yerde uçacaksam, ben kendi adıma Adana'ya gitmeyi tercih ederim çünkü hem oradaki arkadaşlar defalardır destek buraya veriyorlar, hem de bizden daha ileri modelcilerin olması nedeniyle her gidişimizde birşeyler öğrenebileceğimizi düşünüyorum.

Sözün özü; bu pist şu an için isteyen herkese açık. İsteyen istediği zaman gitsin uçsun. Yeter ki aktivite görünsün. Yakında kilidi de yenileyip anahtar yaptırıp herkese de dağıtacağım. Kilitli durması size karşı değil piste arabayla, motorsikletle girip pisti bozanlara karşı bir uygulamadır. Haa tabii bir de içeriden sürü geçiren çobanlar var. Her ne hikmetse hayvanları açık arazide gezdireceklerine bizim telli sahanın içine sokuyorlar... :o :o :o

Herkese sevgiler
:) :)
Barlas.

hocam biz bu hafta içi altu ile 3 defa uçuş yaptık. ancak anahtar olmaması nedeniyle birinde zar zor binbir dil dökerek marinada, digerini marinaya almadıkları için üniversitede bugünkini ise halkkent pistinin yanındaki boşlukta gerçekleştirdik.
belki bazı arkadaşlar hafta içi müsait olmasada ben ve altugun birkaç saatlik vakti oldugunda modelleri kapıp uçuş yapabiliyoruz ancak piste girememek artık elzem bir sorun oldu. sorun anahtarsa zaten yeni bir kilit ve 10 kadar anahtar yaptırıp getirelim isteyen istediği zaman uçsun.

baytacoglu
03-04-2010, 00:48
Burak ben 10 adet anahtar yaptırdım ancak hiçbiri çalışmadı. Bu durumda sadece ortalıkta iki anahtar var biri bende biri Bahadır'da. Haliyle ya yeni bir kilit alıp doğrudan anahtarcıya gidip yaptırıcağız ya da yine körlemesine ben bu anahtardan yaptırıp çalışması için dua edeceğiz.

İnanın hafta içi başımı kaşıyacak vaktim olmadı o yüzden ilgilenemedim bu işle... ama yarın halletmeye çalışacağım.

Sevgiler

Barlas.

ruzgar
04-04-2010, 07:44
Barlas hocam ben ve safabeyinde salı veya çarşamba günleri boş vaktimiz oluyor bizde halkente gitmek istiyoruz birer adet anahtar edinebilirmiyiz.?anahtarın bir örnegini verebilirseniz bende çogaltabilirim.
Burçin aykaç.

baytacoglu
04-04-2010, 17:07
Sevgili Burçin,

Bugün yaptırdığım anahtarlardan birini sadık beye versim. Bir tane de Altuu ya da Burak gelirse onlara vermesini rica ettim. Ben eşimin rahatsızlığı nedeniyle bugün sahada kalamadım. Önümüzdeki hafta sonu başka bir aksilik olmadığı taktirde elimde daha 6 adet anahtar var memnuniyetle taktim ederim.

Sevgiler

Barlas.

mozeren
04-04-2010, 18:09
Kaptanım anahtar konusunda eline sağlık, Yeterki saha Modelci arkadaşlara hizmet etsin ve kullanıldığı görülsün.

Teşekürler

ruzgar
05-04-2010, 13:36
Barlas hocam bizl€r için v€rdiginiz çabadan dolayı siz€ t€ş€kkür €d€rim .

hocam anahtarları sizd€n bir buluşma zamanı alırız .
Ayrıca €şiniz için g€çmiş olsun,umarım kötü birş€y yoktur.

s€vgil€r saygılar.
Burçin Aykaç

baytacoglu
05-04-2010, 13:38
Teşekkürler Burçin, bugün biraz daha iyi.

Görüşürüz.

Barlas.

pcokum
05-04-2010, 13:39
Barlas hocam, eşinize geçmiş olsun. Umarım en yakın zamanda rahatsızlığını atlatır, sağlığına kavuşur.

baytacoglu
05-04-2010, 15:52
Barlas hocam, eşinize geçmiş olsun. Umarım en yakın zamanda rahatsızlığını atlatır, sağlığına kavuşur.

Çok teşekkür ederim,

Bugün öğrendiğime göre etrafta bu durum bir salfın halinde. Siz de çocukları uyarın, yıkanmamaş, iyi pişmemişleri fazla yemesinler. Viral ishaller çok hızlı yayılıyor.

Sevgiler

Barlas.