PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YARDIM ESC VE BRUSHLES MOTOR MONTESİ

ceyhun
05-03-2008, 15:27
Bahadır hocam yardımcı olursanız çok sevinicem Walkera 22E esc ve brushles motor montesi yapmam lazım yeni aldım nasıl yapacağım konusunda hiçbir fikrim yok.

bbbozca
05-03-2008, 22:08
Bahadır hocam yardımcı olursanız çok sevinicem Walkera 22E esc ve brushles motor montesi yapmam lazım yeni aldım nasıl yapacağım konusunda hiçbir fikrim yok.

uygunsa pazar saat 11 de marinada buluşalım bakalım halledebileceğimiz bir şey varsa orada hallederiz, olmadı ileri tarihli bir buluşma daha ayarlarız.

ceyhun
11-03-2008, 11:26
vallaaa yaptım
hocam sizin sözünüzü dinlemedim diyebilirim aslında canım sıkıldı biraz gittim eve aldım elime keskiyi lehim makinasını falan alıcıdan çıkan güç kablosuyla bağlamadan önce direk pille esc yi bağladım ama alıcıya güç gitmediği için hiç bişey olmadı. bende tüm uyarılarınıza rağmen alıcının güç kablosuyla ecs nin güç kablosunu birleştirdim öncesinde de helikopteri aldığım yerle irtibata geçtim alıcının içinde bi esc varmış ama esc kablosu takıldığı anda onu iptal edip dış escyi devreye sokuyormuş lehim işleri bittikten sonrada pili korkarakta olsa bağladım ve müthiş keyifli bi uçuş yaptım evin içinde. sanırım motor güçlenince stabillik de artıyor ve az da olsa daha zevkli oluyor. pazar günü ve yardımlarınız için yine teşekkür ediyorum hocam. alıcıyı yaksaydım bi raptor için araştırmaya bile girdim. yurt dışı 610 ytl ye falan patlıyo 50 lik yurt içnde de 1000 ytl ye yakın seviyelerde bizimkilerden habersiz bi ara sizin bilginizle bu raptorlar hakkında yardım rica edicem {SMILIES_PATH}/grin.gif

cansung
12-03-2008, 09:53
Vallahi Ceyhun keşke dediğin gibi 1000 YTL ile bitse bende Heliye geçecem ;D o zaman kaça mal olduğunu göreceksin.

ceyhun
12-03-2008, 13:57
yok o konuda haklısınız cansun bey ben sadece motor dahil raptor 50 araştırması yaptım biraz.tabiki diğer şeyler pahalı aslında bi o kadar daha tutuyor. futubanın servolarıyla beraber bi modeline denk geldim yaklaşık 650 YTL civarı tutuyor ama yanında 3 servo veriyor çoğu zaman 3 servo helide yetmiyor. Ben Raptor 50 V2 için tam set maksimum 2000 YTL diye düşünüyorum tabi bu konunun asıl uzmanı bahadır hocam o daha iyi biliyor. o bu konuda bize yorum yaparsa bence daha iyi olacak.

cansung
13-03-2008, 19:26
Thunder Tiger Raptor V2 .......................................... 640 Euro
Futaba GY401 Gyro ve S9254 Kuyruk Servosu............... 269 Euro
Futaba S3305 Yüksek Torklu Metal Dişli servo 4 adet ..... 250 Euro (Tabi gönül Digital almak ister 150 euro tanesi)
Güzel bir kumanda .................................................. . 550 Euro

Bahadırcım unuttuğum bir şey kaldımı :)

bbbozca
14-03-2008, 23:22
Thunder Tiger Raptor V2 .......................................... 640 Euro
Futaba GY401 Gyro ve S9254 Kuyruk Servosu............... 269 Euro
Futaba S3305 Yüksek Torklu Metal Dişli servo 4 adet ..... 250 Euro (Tabi gönül Digital almak ister 150 euro tanesi)
Güzel bir kumanda .................................................. . 550 Euro

Bahadırcım unuttuğum bir şey kaldımı :)

buji uzatma,starter uzatma,filtre,alıcı pili,starter vs..... içinde bir 100 euro ayırın.
mademki servoyu gyro yu iyi aldınız o zaman performanslı bir eğzozda lazım buda en azından 50 euro eder.
ancak gyro ve servo daha biraz daha ucuza alınabilir.(daha 2 hafta önce hiç kullanılmamış yukarıda belirttiğiniz gyro ve servoyu 132euro ya verdim)

bbbozca
14-03-2008, 23:26
vallaaa yaptım
hocam sizin sözünüzü dinlemedim diyebilirim aslında canım sıkıldı biraz gittim eve aldım elime keskiyi lehim makinasını falan alıcıdan çıkan güç kablosuyla bağlamadan önce direk pille esc yi bağladım ama alıcıya güç gitmediği için hiç bişey olmadı. bende tüm uyarılarınıza rağmen alıcının güç kablosuyla ecs nin güç kablosunu birleştirdim öncesinde de helikopteri aldığım yerle irtibata geçtim alıcının içinde bi esc varmış ama esc kablosu takıldığı anda onu iptal edip dış escyi devreye sokuyormuş lehim işleri bittikten sonrada pili korkarakta olsa bağladım ve müthiş keyifli bi uçuş yaptım evin içinde. sanırım motor güçlenince stabillik de artıyor ve az da olsa daha zevkli oluyor. pazar günü ve yardımlarınız için yine teşekkür ediyorum hocam. alıcıyı yaksaydım bi raptor için araştırmaya bile girdim. yurt dışı 610 ytl ye falan patlıyo 50 lik yurt içnde de 1000 ytl ye yakın seviyelerde bizimkilerden habersiz bi ara sizin bilginizle bu raptorlar hakkında yardım rica edicem {SMILIES_PATH}/grin.gif

Ceyhun kardeşim.
bende senin gibi önceleri daha cesaretkiydim ancak şu an evde 1000 euro ya yakın sadece ufacık hataları olan (yanan yada nedeninini tesbit edemediğimden çalıştıraadığım) elektronik malzeme var...!!!!!
Şimdilik şanslısın ana zorlamamakta fayda var.

bbbozca
14-03-2008, 23:30
bu arada her nekadar satlıklara koymadıysamda,

elimde 50 lik heli için hitec marka dijital profesyonel servolar ,motor ve eğzoz mevcut.
hepsini mal oluş fiyatına (türkiyeye göre baya hesaplı bir fiyata) veririm.Tabi isteyen olursa.
yaadaaaaaaa 3-5 ay sonra alacağım raptor 50 se ye takarım....

bbbozca
14-03-2008, 23:36
cumartesi pazar günleri saat 11 den sonra mezitli deki terk edilmiş stadda oluyorum.
helilerimle birlikte.
araçlarınızı kapıp gelirseniz görüşürüz faliyet yaparız.
üniversiteli uçakçı ve helici arkadaşlara duyrulur.
bu hafta cumartesi (15.03.2008)biraz geç olucak çünki saat 9 da ehliyet sınavım var

cansung
15-03-2008, 01:07
ah bahadır hepsi senin suçun ,senin yüzünden heliye başlayacam :d

ceyhun
15-03-2008, 11:43
heli çok büyük bi lego gibi veya puzzle gibi insan hiç başlamak istemiyo ama bitince de ne zevkli bi eser olacağını tahmin edebiliyor. bence heliye insanları ve beni belkide çeken bu cansun bey mutlaka parasal olarak zorlayıcı bi uçağa göre ama ben zevk ve insanın kontrol etme hastalığına en iyi helinin geldiğine inanıyorum. (yanlış anlaşılmasın uçak konusunda bi kıyaslama yapmıyorum zaten uçağı hiç bilmiyorum ) ama ben sizin gibi bi pilotun da helici olursa benim gibi acemilerin çok şey kazanacağına inanıyorum . Bahadır hocam sağolsun desteğini ve bilgi paylaşımını hiç eksik etmiyor ama biraz ondan da yük alacak ustalar lazım. {SMILIES_PATH}/grin.gif

ceyhun
15-03-2008, 11:51
bahadır hocam ben bu Walkeradan sıkıldım ya bi bahane arıyorum ya raptor için bozulmaz bu melet hocam ben biliyorum bende şans hep böyle ama olsun bunu emektar yapıp cam fanus içinde sergilicem belki ilerde bizimde pilotlukta ismimiz geçer ise işte bunla başladım azmettim demek için. ;D ;D ;D