PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sızce hangısıyle baslamalıyım

sellero
03-05-2010, 11:49
honey bee king2 ve belt cp mı yada v3 lamaylamı baslamam daha dogru olur?

gecen hafta topmodels kızıltoprak we bahcelı ewlerde solugu aldım ama tabıkıde yuzum asık gerı donus yaptım cunkuu 6kanallı nıtrolu bırsey dusunurken topmodels satıcısıı cok zorlancagımı we cok fazla masraf cıkarıp hatta ıkma noktasına bıle gelebılcegımı soledı bu modellerı onerdı ama kafama takılan kısmı ıse ılk ıkı modelınde 6 kanallı olması lutfen yardımcı olurmusunuz

cansung
03-05-2010, 12:28
Arkadaşım merhaba,
Öncelikle aramıza hoşgeldin. Helici olmamama rağmen Elektrikli helilerin kesinlikle başlangıç için yanlış seçim olacağını düşünüyorum(küçük elektrikli heli :) ), Heli küçüldükçe uçması zor olmaktadır, bence ilk kararından vazgeçme, yani Nitro bir heli almanı tavsiye ederim. Ne alacağın konusuda tamamen bütçene bağlı. Trex 600 Nitro ile başlayabilirsin :) veya Raptor 50 de alabilirsin, Helin ne kadara büyük ve kaliteli elektronik ekipmana sahip olursa o kadar stabil uçacaktır.

Not: Herşeyden önce bir simülatör kumandası alıp güzel bir yazılımla başlangıcı bilgisayar üzerinden yapman tavsiye olunur.

sellero
03-05-2010, 12:49
oncelıkle hosbulduk buntce 2000tl ye kdr cıkabılcek durumdayım fakat ınternettende arastırdıgım kadarıyla bayag komplıke bır olay ayarlaması we ucurulması yada bana oyle geldı bunları yapabılcek bılgım acıkcası hıc yok ıstanbulda bu konuda yardımcı olabılcek uyeler umarım wardı

cansung
03-05-2010, 12:56
İstanbulda bir bedel karşılığı bu ayarları yaptırabilirsin, Ben hiç bir şey bilmememe rağmen Elektrikli 450 lik sınıf heliyi kendim topladım, ayarladım ve uçurdum, profesyönel ayarlar yapamazsın ama en azından uçacak kadar bir ayar yaparsın, bazı firmalar bir bedel karşılığı bunu sana yapacaktır, merak etme ama en önemlisi bu işi kendin öğren, kimseye bağımlı olma. Standart uçmak için ayar yapmak çokda zor değil, ama önce simülatör almalısın.

30 luk sınıf bir heli almak istersen RTR yani uçar durumda aşağıdaki siteye girip incele herşey dahil 1650 TL
[Sadece Kay

RAPTOR 30 V2 SC ARF

Markası : THUNDER TİGER
Fiyatı : 1695.00
TL /
Adet
Ürün No : 04.T4839

©2007 THK
Model Uçak Okulu

©2007 THK
Model Uçak Okulu

©2007 THK
Model Uçak Okulu

STOKTA VAR

Ürün Özellikleri : Açıklamalar :
Uzunluk: 1150mm
Genislik: 140mm
Yükseklik: 400mm
Ana rotor çapi: 1245mm
Kuyruk rotor çapi: 236mm
Dişli orani: 1:9.56:4.57
Ağırlık: 3kg Yakıtlı model helikoptere yeni başlamayı düşünenler için çok uygun bir model olup,
Kumanda, Motor, Gyro, Servolar, Alıcı pili ve Montajlı, Yakıtlı Helikopter. Tamamen ayarlanmış olarak kutu içeriğinden çıkmaktadır.

Ürün İçeriği : Tavsiyeler :
•Sky Tech TS6i 6 Kanal 2.4Ghz Dijital Kumanda
•Thunder Tiger TG7000 Gyro ve DS0606 Yüksek Hızlı Digital Kuyruk Servosu
•4 adet S1903 Standart servo
•TT PRO39H Segmanlı Motor
•Performans Egzozu
•55 cm Ahşap Pal
•Verici ve Alıcı Bataryası ve Şarj Aleti
•Pal Tutucu
* İleri seviye bir helikopter olup, tecrübesis kişilerin kullanmasına uygun değildir.
* Helikopterler için uygun yüksek nitrolu yakıt ve buji kullanmanızı tavsiye ederiz.

bbbozca
03-05-2010, 21:12

gecen hafta topmodels kızıltoprak we bahcelı ewlerde solugu aldım ama tabıkıde yuzum asık gerı donus yaptım cunkuu 6kanallı nıtrolu bırsey dusunurken topmodels satıcısıı cok zorlancagımı we cok fazla masraf cıkarıp hatta ıkma noktasına bıle gelebılcegımı soledı bu modellerı onerdı ama kafama takılan kısmı ıse ılk ıkı modelınde 6 kanallı olması lutfen yardımcı olurmusunuz

Cansuna katılıyorum.
mevcut bütçeniz le patlarlı ile başlayabilirsiniz
olmadı elektrikli 600 sınıfı alabilirsiniz.
kaldıki ayarları profesyonelce belli bir ücret karşılığı yapılır.heliyi ve kumandayı alacağınız dükkan ı iyi seçerseniz bedava uçuş dersi alarak güvenli bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

sellero
03-05-2010, 21:40
bu konuda tek bıldıgım yer topmodels ama ne kdr ıı hızmet werdıklerı hakkında cok bır bılgım yok acıkcası ıst de onerebılcegınız bıryer warmı bu sekılde yardımcı olabılcek bıryer_?

baytacoglu
03-05-2010, 21:50
Foruma hoşgeldiniz.

Ben kısa süreli HK450 (TREX 450 klonu) uçurmuştum ama aslında uçakçıyım.

Size profesyonel hizmet alabileceğiniz yer olarak Technomodel'i öneriyorum [Sadece Kay ([Sadece Kay).

Hayırlı olsun.

Barlas.

bbbozca
04-05-2010, 13:39

eğer illede collective pitc olacak diyorsanız en uygunu 500 sınıfı elektrikli(örneğin treks)
benim tavsiyem ayar derdi olmayan,içeride de,dışarıda da uçabilen,standart 4 kanal kumanda ile komuta edebileceğiniz bir helikopter olmalı..... patlar motor ihtisası da gerektirmeyen (elektrikli uçan) en uygun helikopter in linki aşağıda....(iyi incelemenizi tavsiye ederim.(gerekli olan sadece 4 kanal hesaplı bir kumanda ,esc,pil ve gyro)

[Sadece Kay

belirttiğin helikopterlerin de ayar derdi vs si var.eğer patlarmotorlu ile başlamayacaksanız en uygunu bu......

durlytaz
06-05-2010, 10:22
ilk mesajınızda belirttiğiniz lama4, beltcp, HBK2 modellerine sahibim ve beltcp, king2 başlangıç için asla ve asla uygun modeller degil.
lama4v 4 kanallo co-axial diye tabir edilen stabil ve gerçekten başlangıç için iyi bir modeldir. bu model ile kumanda hakimiyetiniz gelişir ve bir üst model için kendinizi hazırlamış olursunuz. daha sonra alacagınız model 500 sınıfı trex500esp yada daha ucuz olması açısından hk500gt. 450 sınıfını önermiyorum çünkü uzun zamanda onlara yaptıgınız yatırımla 600 sınıfı heli alabilirsiniz.

yakıtlı model ile başlamanızı asla tavsiye etmem. çünkü siz şu anda helinin çalışma sistemine, mekanik ve elektronik ayarlarına hakim degilsiniz. birde bunların üzerine yakıtlı motor iğne ayarları eklenince model sizin için işkenceye döner. sürekli modeli aldıgınız yere gidip ayar yaptırmaya ve birşeyler sormaya çalışırsınız.
benim önerim lamav4 ve simülasyon ile başlayıp trex500esp ye geçmeniz ve ileride yakıtlı modelle devam etmenizdir.

sellero
08-05-2010, 13:06
yardımlarınız ıcın we bılgılerınız dogrultusunda en ıdeall yol 4kanallı bır helı alıp bır sure ıc mekanlarda pratık yapmaya karar werdım sanırım bır kac gun ıcındedede almaya karar werdım umarım bı aksılık cıkmaz we olan bıtenı paylasırız

Helici
17-07-2010, 12:35
sellero bence heli için lama v4 al benim tercihim budur ama sana bir site öneriyim
[Sadece Kay

yardım edebildiysem ne mutlu bana :)