PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 22-23 Mayıs Buluşmaları

baytacoglu
20-05-2010, 14:40
Sevgili arkadaşlar.

Meteonun ağzından pek de bal damlamıyor doğrusu. Hafta sonu için hem yağmur hem de katsayıları yüksek rüzgarlardan bahsediyor.

Umarım bize uçmak için biraz da olsa bir şans tanır.

Sabah erken saatlerde genellikle rüzgar az oluyor o yüzden bir aksilik olmazsa ben Cumartesi sabah saat en geç 08.30'da sahada olurum diye düşünüyorum. Ben Cumartesi günü uçak getirmeyeceğim okulun eğitim uçağını getirip eğitim günü yapacağım.

Pazar gün ise bir aksilik olmazsa yine aynı saatte YAK 54 ve Decathlon uçaklarımla katılacağım.

Haberleşeliimmmmm...

Barlas.

FUNS
20-05-2010, 19:39
Ben bir aksilik cikmassa orada olucagim hafta icindeki tüm yorgunlugumu atacagim tek yer bence

pcokum
20-05-2010, 19:50
İnşallah şu meteodaki efendiler yanılır. Cumartesi yağmurlu ve rüzgar G-GB dan 13 km/s hızında diyor. :( Tam yan rüzgar alacağız. Neyse rüzgardan korkan, açık havaya çıkmazmış :) Kısmetse sabahtan pistteyim.

baytacoglu
20-05-2010, 21:12
İnşallah şu meteodaki efendiler yanılır. Cumartesi yağmurlu ve rüzgar G-GB dan 13 km/s hızında diyor. :( Tam yan rüzgar alacağız. Neyse rüzgardan korkan, açık havaya çıkmazmış :) Kısmetse sabahtan pistteyim.

Zaten son haftalardaki rüzgarlar hep bu yönde idi o yüzden biraz tecrübelendik yengeçleme inmeye ;D ;D ;D

FUNS
22-05-2010, 12:42
Bu Gün Hava Güneşli Fakat Rüzgar Yine oldukça Fazla Bu Günkü Gösteriyi malum iş temposu içinde izleme şansım olmuyor ama inşallah yarın hava güzel ve rüzgarsiz olursa rahat rahat uçuşları izleme şansimiz olur diye düşünüyorum ;)

baytacoglu
22-05-2010, 16:07
Bugün de zaman zaman rüzgarlar vardı ancak yine de uçtuk. Pınarın biplane bir kazaya uğradı ancak yine de uçacak inşallah

Barlas.

pcokum
22-05-2010, 16:22
Biplane de kırım sonrası inceleme yapıldı. Sorun servodan değilmiş. Detayları daha sonra açıklarım. Kuşlar gibi uçmaya devam edecek inşallah. :)

FUNS
22-05-2010, 16:32
Geçmiş olsun Pınar abi Ama Yine Uçacak olmasi iyi haber Bir şey soracağim Bu halkkent te pist nerede Ben Mezitliden Gelicağimde Mersini pek bilmiyorum :)

ruzgar
22-05-2010, 17:03
pınar agbi geçmiş olsun, dogrusu merak ettim nasıl düştü?

baytacoglu
22-05-2010, 20:36
Geçmiş olsun Pınar abi Ama Yine Uçacak olmasi iyi haber Bir şey soracağim Bu halkkent te pist nerede Ben Mezitliden Gelicağimde Mersini pek bilmiyorum :)

Kipa kavşağından sola dön. Kipanın arkasından dümdüz Carrefour kavşağına gel. Düz devam et mezarlık ve Adese kavşağına var. Düz devam et Toroslar belediyesinin Bayraklı Askerli anıt olan kavşağına geleceksin. Düz devam et yaklaşık 250 metre sonra ışıklı bir kavşağa geleceksin. Düz devam et sağda Eyüp aygar Anadolu Lisesi önünden geçecek bilahare üzerinde Mersin Büyükşehir Belediyesi yazan bir üst geçidin altından geçerek bir ışıklı kavşağa varacaksın. Kavşaktan sola dağa doğru dön. Üç adet kavşak say, üçüncü kavşak Halkkentteki Kadın doğum ve Çocuk hastanesi kavşağı. Kavşağın içinde bir tabelası var sanıyorum. Onu da geçtikten sonra ilk kavşaktan sağa toprak yola dön. Turuncu kahverengi gibi boyanmış Cumhuriyet Evlerinin arkasından giden toprak yolun taa sonuna kadar git. Yolun sonunda biz varız. Kaçırmana imkan yok.

Barlas.

cansung
22-05-2010, 20:44
Pınar bey geçmiş olsun, umarım sorunsuz şekilde tamir olur.

cansung
22-05-2010, 20:50
Arkadaşlar bende bugün Gilesımdaki 55 AX susma problemini giderdim, sorun karburatörde kristalize pislikler varmış güzelce temizledim, 4 sorti sorunsuz uçtum, hatta kalkarken tonolar atarak kaldırıyordum :) sonrasında şeytan dürttü herhalde düşük hız iğnesini kıstım ardından uçağın kalkarken gaz geçişlerinin kötü olduğunu farkına vardım ama artık geç oldu ve bizim orda pistin karşı tarafı yokuş aşağı görmeden indirmeye çalıştım ama daha önceki kırım yerinden tekrar kırılmış :( artık çöp atma zamanı geldi :) :) ,netde ne alsam diye düşünüyorum. aklımda extra 300 46 , biplane veya laser gibi alternatifler var :) bakalım ne alacam ilerleyen günlerde karar veririm. :)

mozeren
22-05-2010, 21:09
Arkadaşlar hava durumu müsait olursa yarın sabah bende katılmak isterim şu an istanbuldayım ve uçağım 22.00'de , Mersine gelmem 2.00-2.30 bulacak ama pilleri yetiştirebildiğim kadarıyla şarj edeceğim . Yarın görüşmek dileğiyle
Murat

pcokum
22-05-2010, 22:29

Teşekkür ederim Özer.

pınar agbi geçmiş olsun, dogrusu merak ettim nasıl düştü?

Sağolasın Burçin. Uçakla kalkış yaptım, 3-4 metre irtifa kazandı. Sola yatış komutu verdim. Uçak sola yattı fakat sağa düzeltme komutunu almadı. Sağa doğru sticki dayadım ama nafile. Göz göre göre burun üstü çakıldı. Sonra zıplamış (ben o kısmını görmedim :) ) ve çukurun içinde gözden kayboldu.

Pınar bey geçmiş olsun, umarım sorunsuz şekilde tamir olur.

Teşekkür ederim Cansun bey. Öyle bir düşüşle uçak ikiye ayrıldı sandım. Yanına gittiğimizde nerdeyse kırım yok gibiydi. Sadece kanat bağlantı parçaları yerinden çıkmış, pervane kırılmış, cowl da ve rudderda çatlak var. Sanırım yarın tekrar uçurabiliriz.

pcokum
22-05-2010, 22:33

Kipa kavşağından sola dön. Kipanın arkasından dümdüz Carrefour kavşağına gel. Düz devam et mezarlık ve Adese kavşağına var. Düz devam et Toroslar belediyesinin Bayraklı Askerli anıt olan kavşağına geleceksin. Düz devam et yaklaşık 250 metre sonra ışıklı bir kavşağa geleceksin. Düz devam et sağda Eyüp aygar Anadolu Lisesi önünden geçecek bilahare üzerinde Mersin Büyükşehir Belediyesi yazan bir üst geçidin altından geçerek bir ışıklı kavşağa varacaksın. Kavşaktan sola dağa doğru dön. Üç adet kavşak say, üçüncü kavşak Halkkentteki Kadın doğum ve Çocuk hastanesi kavşağı. Kavşağın içinde bir tabelası var sanıyorum. Onu da geçtikten sonra ilk kavşaktan sağa toprak yola dön. Turuncu kahverengi gibi boyanmış Cumhuriyet Evlerinin arkasından giden toprak yolun taa sonuna kadar git. Yolun sonunda biz varız. Kaçırmana imkan yok.

Barlas.

Özer, linkte pistin harita üzerindeki yerini veriyorum. Barlas hocamın detaylı anlatımıyla birlikte oradan adresi çıkarabilirsin

[Sadece Kay=36.8517971&lon=34.625634&z=17&l=36&m=b&search =model%20u%C3%A7ak%20pisti