PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : thk slow flayer = ? :))

_stuka_
23-05-2010, 01:51
yarın bi deniicem de .. yok o değil fasla ufak göründü gözüme sanırsam ucacakmış gibi gelmiyo galba :) patlar motordan elektrik kulvarına " basic " bir geçiş heyecanı işte sevgili forum arkadaslarım :) yok yok umarım kazasız belasız yere iner diye umuyor ve hazırlıklara devam ediorum..
bunu ucuran (ya da benzer tip )var mıdır dostlar ? handikapları nedir ?en cok da rudder tepkisi nasıldır onu merak ediyom ? 3 kanallı cünkü aileron yok. yön değişikliklerinde burun aşağı verme eğilimi cok mu ?
bilgisi olan dahilinde .. nacizane .. saygılarımla
ozan

pcokum
23-05-2010, 02:05
Hayırlı olsun Ozan bey... Ne diyeyim vallahi. Almışsınız artık :( Ne taraftan bakınca gözünüze güzel gözüktü bilmiyorum ama sanki bu uçak olmasaymış ilk elektrikli olarak daha iyi olurmuş gibi geliyor. Bence fazlasıyla "Basic" olmuş....

Öncelikle bu kuşun üzerinde 480 fırçalı motor var. Bu motor biraz karın ağrıtır. Ayrıca Art-Tech markası bende tüylerimin diken diken olmasına neden oluyor. Bu arkadaşlar uçan cisimlere konfigürasyon tercihinde bulunurken alt limit neyse inatla onu tercih ediyorlar. Hani limitin %10 u üzerinde olsun bile demiyorlar.

Birde alternatif olarak aynı fiyata balsadan mamul SoarEasy modeli vardır. Burada iki arkadaş birer tane aldılar. O modelde de 480 fırçalı motor var ama alanlardan biri doğrudan brushless motor taktı. Diğeri ise O.S. 0.10 iki zamanlı takıp patlarlıya dönüştürdü. Brushles motorlu olanı seyretme fırsatım oldu ve hayran kaldım.

Neyse, tavsiyem modele geniş dönüşler yaptırın. Ruder ile dönüş o kadar kötü değil aksine zevkli bir uçuş tarzı. Sadece ani dönüş beklemeyin uçaktan. Yaptırmaya da kalkışmayın.

Umarım söylediklerime canınız sıkılmamıştır. Tekrar hayırlı olsun. Kazasız kırımsız uçuşlar dilerim.

_stuka_
23-05-2010, 02:20
almadım yahu :) asla ve kat a ! thk sivas başkanı beyfendinin .. hiç uçurmamışlar benden rica etti topladım işte. ona da ööretecem fırsat olursa ondan :) yoksa uuraşırmıyım ? 160 cm kanatla başlamışken bi de ..cok küçük ve süzülme uçağı tadında bişe olduu belli. bi de yine thk nın mustang i ile decathlon unu da verdi deniicem işte :)
tavsiyeler için de saol :) hatırlatmaların da cok "vurucu" ya ne se :) cok saol..
kumandanın ben de farkındayım ya :( umarım bi iş çıkarmaz.. limimtler için söölediğin makul bir oran valla. bi nebze ya! bi nebze ucuz ve kaliteli ! hayal mi bu ?
bi de motor karın ağrıtır ı acar mısın ? çekişi bi yeterli olmuyo ? yoksa arıza verme acısından mı ?