PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jet Motor ! ! !

EmPaTi
12-06-2010, 16:51
Arkadaşlar ben yeni bir kasa Tasarımı Yapıyorum bana güçlü 3 adet jet motoru lazım motor ebatları 35-50 cc arasında olmalı yardımcı olabilecek olan var mı_?

SR-71 Tarzı bir jet modellemesini yaptım kasayı yapmak için malzemeleri toplamaya başladım ancak normal basit motor kullanmak istemiyorum...

mozeren
12-06-2010, 17:49
Sevgili Empati,

Jet motor aradığı söylemişsin ancak gerçek anlamda tribün motorlar çok pahalı en ucuzu bile binlerce dolar 1500-3000 $ rc panoda [Sadece Kay
, bu nedenle jet uçaklara alternatif olarak ucuz olması nedeniyle ducted glow motorlar kullanılıyor bunlar daha ucuz ama ses realistik değil veya diğer tercih olarak ufak jet modellere elektrikli ducted fan yapmak lazım.

Murat

EmPaTi
14-06-2010, 14:52
Hocam Aslında ben tam olarak ne istediğimi anlatamadım...

Uçak elektroniği-Motor lisesi yada M.Y.O mezunu arkadaşlar bana yardımcı olabilir diye düşündüm yoksa sizinde dediğiniz gibi Jet motoru almak ancak bir hayal :D

cansung
14-06-2010, 15:46
Hocam Aslında ben tam olarak ne istediğimi anlatamadım...

Uçak elektroniği-Motor lisesi yada M.Y.O mezunu arkadaşlar bana yardımcı olabilir diye düşündüm yoksa sizinde dediğiniz gibi Jet motoru almak ancak bir hayal :D

Ah keşke senin düşündüğün kadar basit olsa herşey :)
[Sadece Kay

mozeren
14-06-2010, 16:12
Türkiyede internet bulmuştum türbin jet motoru ile uğraşanlar var ama etkin bir itme gücü sağlayamıyorlar. Bizim yapabileceğimiz eğer çelik işiyle uğraşanlar bulabilirseniz bende planları var pulse jet, daha kolay 2.dünya savaşında Almanların yaptığı jet motoru buna ancak bizim boyumuz ölçüsü yeter bundada motor akkor haline geliyor yani ısı fazla ve ciddi gürültü var. Pulse jet yazarak internette bulabilrisin

pcokum
14-06-2010, 16:25
Çanakkale'den Cumhur Güvenç bey, jet motorlarla ilgileniyor. Hem kendi üretim denemeleri yapıyor hemde bazı markaları Türkiye'de satıyor. Size faydası olabilir. Web adresini aşağıda veriyorum.

[Sadece Kay