PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Model Taşıma sistemi

cansung
22-06-2010, 20:32
Aracınızın küçük diye üzülmeyin Türkiyede çareler tükenmez :)

baytacoglu
22-06-2010, 21:38
İşte tam da bana lazım olan şey. :D :D :D

mozeren
22-06-2010, 23:30
Kaptanım herhalde sonunda sen de böyle bir şey yapacaksın

ruzgar
23-06-2010, 00:08
harika fikir barlas hocam

baytacoglu
23-06-2010, 00:08
Kaptanım herhalde sonunda sen de böyle bir şey yapacaksın

Galiba ;)

cansung
23-06-2010, 01:23
abi zaten senin için koydum siteye :) O yeşil malzeme bütün hırdavatçılarda var hatta dahada kaliteli ve yumuşak olsun dersen duvar mantolma (izalasyon) malzemesi al :)

baytacoglu
23-06-2010, 09:46
iyi de Cansunum benim uçak bunun kadar küçük değil ki 8.5 kilo... Biz yine de bir port bagaj yaptırsak iyi olacak gibi görünüyor. :)

mozeren
23-06-2010, 11:21
Ama arabanda bu kadar küçük değil

cansung
23-06-2010, 12:46
Ama arabanda bu kadar küçük değil

Abi Murat abi haklı araban bukadar küçük değil ve sen kanatları takmadan taşıyacaksın.

baytacoglu
23-06-2010, 14:11
Doğru, ama yine de önce bir port bagaj daha iyi olacak gibi yoksa bütün ağırlık tavana gelecek.

Bakalım, bulcez bir hal çaresi.

Sevgiler

Barlas.

mozeren
23-06-2010, 15:32
Kaptanım bütün ağırlık tavana gelecek diyorsunda sanki C130 koy dedik tavanına ::) benim oğlan 70 kg arabanın tepesine oturuyor hıyar >:(, direkt olark bağlanabilir ama tek sorun kaymasın ??

pcokum
23-06-2010, 15:59
Barlas hocam dert etme o kadar. Hani arayacaktın da şu taşıma işini halletmek için atölyeye gidecektik ??? Senden haber bekliyorum hala...

baytacoglu
23-06-2010, 16:58
Barlas hocam dert etme o kadar. Hani arayacaktın da şu taşıma işini halletmek için atölyeye gidecektik ??? Senden haber bekliyorum hala...

Pınar kaptanım,

Benim getirttiğim pot bagaj daha takarken yalama olduğundan çöpe attım. O yüzden iş yattı. Artık Ağustos ayında bir aksilik olmazsa orijinal port bagaj getirttireceğim. Ona göre de taşıyıcı tabanı yaptırırız. Acelesi yok. Nasılsa daha uçağın borcunu ödüyorum. Sağolasın.

Sevgiler

Barlas.

pcokum
23-06-2010, 19:28

Pınar kaptanım,

Benim getirttiğim pot bagaj daha takarken yalama olduğundan çöpe attım. O yüzden iş yattı. Artık Ağustos ayında bir aksilik olmazsa orijinal port bagaj getirttireceğim. Ona göre de taşıyıcı tabanı yaptırırız. Acelesi yok. Nasılsa daha uçağın borcunu ödüyorum. Sağolasın.

Sevgiler

Barlas.

Ok, ne zaman istersen gider hallederiz o işi.

baytacoglu
23-06-2010, 20:37

Pınar kaptanım,

Sevgiler

Barlas.

Ok, ne zaman istersen gider hallederiz o işi.

Sağol

_stuka_
28-06-2010, 11:29
bi de resimdeki gibi bi sistemde bir çok aksilik çıkabilir. kapalı bir port-bag yine en mantıklısı gibi görünüyor. sonuçta uçak belli bir hıza kadar parçalanmadan durabilir. arabada fark etmeden gaza biraz dokunsan ve o limiti aşsan uçağı parçalayabilirsin. ya da uçuş sahasına varıyosun bi bakıyosun ki kanopi eksik! :)

baytacoglu
28-06-2010, 12:31
Ben zaten port bagaj üzerini yerleştirilecek düz bir platform üzerinde tekerlekler için yer açılmış bir ahşap ya da poliüretan bir taban olmasını tercih ediyorum. Ayrıca uçağın üzeri mutlaka ince bir branda ile önden hava girmeyecek şekilde kapatiılmalı. Ve tabii ki hız limiti 50-60 arası olmalı daha fazla süratler kesinlikle zararlı olacaktır.

Barlas.

ruzgar
06-07-2010, 03:18
barlas hocam modelleri raflama şekilinde taşıyan küçük kullanışlı bir römork tasarlasak nasıl olurdu?
tabi bırandalı kapalı sistem kış içinde harika olurdu. böyle birşey düşünürseniz mersinin büyük sanayisinde amaca özel römork
yapımcısı CAHİT DUMLU ustayla sizi tanıştırmak isterim, oluşturdugu farklı birçok römor şekline
tanık oldum işçiligi kusursuzdur arabada derlitoplu kalır, bütün uçuşla ilgili herşe römorkta,römorkun tavanına daha büyük
modelleride yerleştirmek mümkün.avrupa toplumunda çok kullanılan butip römorklar birçok kişinin işini kolaylaştırıyor
yani belki olabilir diye düşündüm.

burçin aykaç.

baytacoglu
06-07-2010, 09:26
barlas hocam modelleri raflama şekilinde taşıyan küçük kullanışlı bir römork tasarlasak nasıl olurdu?
tabi bırandalı kapalı sistem kış içinde harika olurdu. böyle birşey düşünürseniz mersinin büyük sanayisinde amaca özel römork
yapımcısı CAHİT DUMLU ustayla sizi tanıştırmak isterim, oluşturdugu farklı birçok römor şekline
tanık oldum işçiligi kusursuzdur arabada derlitoplu kalır, bütün uçuşla ilgili herşe römorkta,römorkun tavanına daha büyük
modelleride yerleştirmek mümkün.avrupa toplumunda çok kullanılan butip römorklar birçok kişinin işini kolaylaştırıyor
yani belki olabilir diye düşündüm.

burçin aykaç.

Sevgili Burçin, çok teşekkürler.

Ben aslında römork üzerinde çok düşündüm ancak römorkuın kendi de ayrıca bir dert. Park problemi var. Özellikle yaz aylarında bizim sitede arabaya bile park yeri bulamazken römork tam bir eziyet olacak. Diğer taraftan en az 3-4 birn liralık bir masraf şu anda klaldırabileceğim bir masraf değil. Daha ucuz bir çözüm olan port bagaj sistemini kullanmaya çalışacağım. İlgin için çok teşekkürler.

Sevgiler

Barlas.