PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Selamlar...

RACHMAN
27-06-2010, 21:07
Merhabalar... Abilerimle daha önce tanıştınız. Stuka ve Berdal. aslında sizleri hemen hemen tanıyorum fakat sahsen tanışmak bu güne nasip oldu... Adım Tolga Cumhuriyet Üniversitesinde Piyano öğretmeniyim. Bir helikopterle başladım bu işe ancak heves ve acele etmekten ötürü Honey bee cp2 aldım, kırdım, yaptım ve hala rafta duruyor :D... sonra bir hk459 topladım. 5-6 kere yerden kaldırdım ve kırmadan indim ancak bu arada abilerimin baskısı sonucu uçağa geçtim. kendi uçagımı kendim yaparım falan derken deprondan uçak yapmayı öğrendim. 1. si uçtu ancak elevatorü bantladığım için :) havada elevatörsüz kaldık ve beden eğitiminin çatısına zorunlu düştük :) (stuka belki anlatmıştır)... sonra bir depron turboraven falan derken uçağa bağlandım... ... derken tanıştık işte değerli büyüklerim sevgili küçüklerim daha uzun uzun anlatırım, dinlerim, sizlerle tanışmak çok güzel sevgiler saygılar...

baytacoglu
27-06-2010, 22:36
Tolga bey, merhabalar, aramıza hoş geldiniz.

Sivasla bu yolla yakın bağlarımız oluştu. Ozan ve Barış hocalarla da epeydir bu forumda yazışıyor, görüş alış verişinde bulunuyoruz. Hatta yine Sivas'tan Hanifi adiında bir kardeşimiz daha yazıyor. Burada her şeyi, tüm bildiklerimizi paylaşma gayreti içerisnde oluyoruz.

Uzun ve kırımsız bir modelcilik hayatınız olmasını diliyorum.

Barlas N. Aytaçoğlu

ruzgar
28-06-2010, 00:54
tolga bey aramıza hoşgeldiniz, benimde birçok depron çalışmam var
ilerleyen günlerde paylaşmak dilegiyle.

burçin aykaç

cansung
28-06-2010, 02:17
Aramıza hoşgeldiniz.

_stuka_
28-06-2010, 11:21
tolgacıım.. hoşgeldin :)
aramızda yabancı yok biliosun annatıorum zaten sık sık.. pek muteber insanlarla muhattabız burada..
saygılar selamlar
ozi.

pcokum
28-06-2010, 19:25
Tolga bey, hoşgeldiniz. "Her helikopterci bir gün uçak pilotu olur" özdeyişini onaylar türdeki uçağa geçişinizden dolayı sizi tebrik ederim. Sizi aramızda görmekten onur duyduk. :)

mozeren
28-06-2010, 19:37
Bende Pınarcığıma bende katılıyorum uçakçılara hoş geldin

_stuka_
29-06-2010, 02:22
yaşasın zeppelin ciler ! ( mesela ben uçakçı ların arasına sızmış bir zeplin ajanı: "stuka" .. )
helikopter başka bi zevk elbette.. kimseler alınmasın ama tolganın bahsettiği gbi bi zorlama oldu, utanarak da olsa belirtmek isterim :) fakat aziz tükçe min ayrıntılarına dalarsak:
fiilin kökü "uç"mak. mastar ekini orjinaline bırakırsak uç - ..
uçmak..
uçak.. uçuş.. uçan .. uçurtma .. böyle gider bu ..

uç..
ve tabii ki "uç"ak! :)
valla bu "heli v.s uçak" tartışmasının felsefesine eremedim henüz - ki çok derin mevzuu - ama ben de sanırsam denklemin uçak kısmnında kalmışım..
pınar bey e katılmak yine elzem :)
bu arada burçin bey (ruzgar) : paslaşmanızı izlemekten zevk duyarız.. zira bi ara forumda bahsetmiştim( başka bi konunun paralelinde) şemsiye teli ve toplu iğne ile pusroad sistremi uyduran (yokluktan her zamanki gibi) arkadasım bu arkadaş: Tolga .. pratik zekası sağlamdır :)
saygılar sevgiler