PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : unutmayacağız .. acı kaybımız .. :)

_stuka_
06-09-2010, 10:29
yaa giden alt tarafı trainer bir uçak ve yarı çalışır yarı çalışmaz ömrünün sonlarında bir motor aslında .. yazmiim yazmiim diyorum ama anladım ki paylaşmazsam çatliicam ..
bana uçmayı öğreten sevgili hangar9 alfa 40 ımı iki gün önce gömdüm .. ama gerçekten gömdüm kelime abartı değil. tam gazla 90 derecelik bir açıyla toprağa öyle bir çarptı ki burun kısmı 10 cm kadar toprağa girdi! elketronik sistemde bir temassızlık mı pil mi anlayamadım ama net bir şekilde eminim ki sistem bana cevap vermedi. kontrolüm dışında oldu kaza yani.. ben de sevgili Teoman'ın tavsiyesi ile li-po pil sistemine dönmeye kara verdim böylece. en çok pilden şüpheleniyorum zira. ömrünü mü doldurdu noldu anlayamadım ama baş zanlı dedğim gibi pil ..
ilk göz ağrısı yaa .. ilk aşk gibi :( ama hakkını verdi aşkımızın. bana uçmayı öğretti rahmetli.
öylesine .. paylaşmak istedim ..
selamlar saygılar ..

FUNS
06-09-2010, 10:57
Allah Rahmet eylesin nur içinde yatsın. Üzüldüm Sizin Adınıza ozan bey allah başka acı yaşatmasin

baytacoglu
06-09-2010, 13:06
Ozan hocam,

Geçmiş olsun.

Ne yazık ki bu işin en kötü tarafı bu. Elde olmuyor bazen. Cumartesi günü en sevdiğim uçağım YAK54 60-90, benim bir hatam ve bir an pozisyonu kaybetmem nedeniyle tam gaz ve aynen sizin trainer gibi 90 derece yere çakıldı. Saito 1.25 4z motor dahil olmak üzere paramparça oldu. İçindeki lipo pil de gitti. Bereket diğer tüm elektronik sağlam kaldı.

Garibim tar 3.5 yıldır uçuyordu.

Üzülmemek elde değil tabii de bir sürü yedek parçam oldu. Yeine az sonra bir extra 330L sipariş ediyorum. Kısmet işte.

Sevgiler

Barlas

_stuka_
06-09-2010, 15:17
üç buçuk yıl acıı tatlısı zaman faln ..:) zaman :)
sizin kırım da saalam olmuş geçmiş olsun .. :( bi de önceden merak ettiğim bi durumdur ki 300 ile 330 s arasında kanat boyu haricinde ne fark var ? resimlerde çok benzetiyorum ama var bi fark.. çözemedim :) ama güzel bi uçak .. yeni 3.5 yıllar
:)
(şairene mi oldu ne ?)

ruzgar
11-09-2010, 12:15
hocalarım çok geçmiş olsun iki modelde zizlere uzun zaman hizmet vermiş üzerinizde hakları kalmamış yeni modellerinizle daha uzun yıllar uçmak dilegiyle.
sevgiler burçin

baytacoglu
12-09-2010, 01:24
İnşallah kısa süreli bir ömrü olmaz bu modellerin bakalım...

330 L daha kısa kanatlı ve tandem koltuklu iki kişilik uçak. 33 s ise daha uzun kanatlı ve tek kişilik bir uçak. Benim bulabildiğim ana farklar bunlar

Sevgiler

Barlas.