PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhaba

noyan
17-10-2010, 18:51
Merhaba arkadaşlar,
İsmim Noyan Mersinde ikamet ediyorum, 24 yaşındayım ve hep merak ettiğim arabaları uçakları helikopterleri geçenlerde biraz araştırdım ve helikopter ile başlamaya karar verdim. İlk heli olarak lama v4 aldım şuan kargoda bir kaç güne gelecek herhalde pek bilgim yok bu konularda ama baya okuyorum bu aralar.
Bu forumda da mersinli baya havacı karacı arkadaşların olduğunu duydum. Belki bende sizlerle bir gün buluşup uçarım arkadaşlar. İnanın şu heli bi gelse 3 gündür uykularım kaçıyor ve sürekli aklıma geliyor :)
iş yerindeki arkadaşlar benim heli videoları seyretmemden bıktı :) hatta eşim de aynı dertten yanıyor ondan ikide bir çocuğu bana veriyor :))
Öğreneceğim çok şey var inşallah sizlerde yardımcı olursanız bende yavaş yavaş bu işi kavrarım.
Bu arada viranşehirde oturuyorum.

cansung
17-10-2010, 23:51
Aramıza hoşgeldin, Mersinde sana yardım edecek çok arkadaşımız var merak etme.

durlytaz
18-10-2010, 00:58
Noyan foruma hoşgeldin.
Mersinde helikopter kullanan çok fazla modelci yok. heli seçerek başlaman bizim için sevindirici. Elimizden gelen yardımı yaparız. Viranşehirde oturduguna göre Mezitlideki atölyemiz sana oldukça yakın. Derya otomotivin arkasındaki sanat sokagının sonunda alvar emlakın yanında atölyemiz var. genellikle ögleden sonra orada oluyoruz. İstediğin zaman gelebilirsin.
tlf: 05554855571
Burak

noyan
18-10-2010, 08:52
Merhaba Burak
Atölyenizin oldugu civarı az çok biliyorum en yakın zamanda uğrarım yanınıza tanışmış oluruz.
Hazır betoncu olunca saatler pek esnek oluyor ama uğrayacağım yanınıza.
Bu arada benim hanımada bir uçak falan mı alsam oda bu hobiye başlarsa bende rahat rahat yaparım :D

baytacoglu
18-10-2010, 10:51
Noyan merhabalar,

aramıza hoşgeldin.

Öncelikle Heli ile başlamaya karar verdiğinden dolayı ben sana sabırlar diliyorum. Nedenini bir süre sonra anlayacaksın. Ömrün ayar yapmakla geçecek ama bu seni yıldırmasın. Bu br azim meselesi. Burak'ın da dediği gibi şu anda sadece iki arkadaşımız heli ile uğraşıyor. Sen inşallah zenginlik katacaksın.

Ama tabii eşin bana göre daha doğru bir yolda. Uçak konusunda her türlü desteği verebiliriz.

İnşallah pistte de görüşür ve tanışırız.

Hayırlı olsun.

Sevgiler

Barlas.

durlytaz
18-10-2010, 12:15
modelciliğin her dalı oldugu gibi helikopterde meşakatli bir süreç. Ancak zorluklar yardıma açık insanlar oldugu sürece kolayca aşılır. Birçok modelcinin kendisine yardım edecek kimseyi bulamadıgı için yaşadıgı sıkıntıları şu an sen yaşamazsın.
Hep söylediğim şeyi tekrar edeyim bari;
HELİKOPTER UÇURAMAYAN UÇAK UÇURUR :)

mozeren
18-10-2010, 13:47
Noyan aramıza hoşgeldin,

helikopterle başlaman gerçekten uzun ince bir yol Barlas'ın dediği gibi allah sana önce sabır, bence sonrada bol para versin ;)
Bu arada helikopteri de uçağıda herkes uçurabilir ancak helikopterin eğitim süreci kısmen bir az daha uzun, kırım olursa kendi imkanlarınla tamirin zor, genelde parça gerektirir. Ben sürrat sevenlerdenim o yüzden uçakçıyım aramızda en yakın zamanda görüşmek dileğiyle

Murat

durlytaz
18-10-2010, 14:24
İşin şakası bir yana Murat hocamın söylediği şey aslında iki model arasındaki en belirgin fark.
Uçaklarda yaşadıgınız kırımların (özellikle köpük modellerde) tamirini kendiniz yapabilirken helikopterde bu imkan pek yoktur. örnegin uçagın kanadı kırıldıgında epoxi ile yapıştırabilirken helinin kırılan palleri için böyle bir çözüm malesef yok.
helide her uçuş için ayar yapmak zorunda olmasanızda her kırımda genel kontrol ve ayarları gözden geçirme zorunlulugu vardır.
Yeni başlayan birisi için kırım kaçınılmazdır ve ayar konusunda bilgi eksikliği nedeniyle ardı ardına kırımlar gelir ve modelden sogulur. Ancak sizin yardım alacagınız kişilerin olması nedeniyle bizlerin uzun sürede ögrendiklerini kısa sürede ögrenirsiniz.
Herşey paylaştıkça güzelleşir ve anlam bulur.

noyan
18-10-2010, 16:26
Şimdi aslında helikopter olayi nasil basladi onu anlatayim.
Bir satış sitesinde kampanyada bir heli vardı 3 kanallı aldım ve model arastirirken rc sitelerini buldum. Aldığım model oyuncak sınıfına giriyormuş. Bu arada 3d videolarını izliyorum yapanların ve çok hoşuma gitti bende bunları yapabilirim diye.
Sonra forumlara girdim ve Lama v4 önerdiler aldık bakalım. Her işin biraz zoru vardır inşallah burak ve altuğ arkadaşımız sayesinde onlarin bilgilerinden faydalanarak tecrübe edip inşallah onlar gibi bende olacağım. Şimdilik eşimin pek hevesi yok gibi fakat yakında tabi ben biraz olayı kavrıyayım sonra bizi geçer falan :) onuda bu sosyal hobiye katmayı düşünüyorum hatta doğum gününde Wing Tiger almayı düşünüyorum :).
Kızım da biraz büyüsün inşallah ona da küçük yaşta bu işi aşılarız gibime geliyor.
Sıcak bir ortam buna çok sevindim. Lamam gelsin bu hafta sonuna kadar gelirse bakarsınız pazar günü bende gelirim.
Hem de tanışmış oluruz.
Gerçi Burak arkadaşımla Altuğnun atölyeleri bana yakın İşten erken çıkabildiğim bir vakitte musait olacakları zaman onlara da pistten önce uğrarım ilginize çok teşekkür ederim.

baytacoglu
18-10-2010, 17:37
Aman hocam wing tiger filan işlerine girme biz sana dah güzel ve insanın hevesini kırmayan modeller öneririz günü geldiğinde.

Çöpe atılan paralara çok üzülüyoruz da o yüzden...

Sevgiler

Barlas.

noyan
18-10-2010, 18:21
himmm o zaman en iyisi günü geldiğinde sizlerle görüşmem üzerine bir model alayim ben

durlytaz
18-10-2010, 19:31
Noyan yarın(salı) ögleden aksama kadar atölyede olacagım beklerim.

noyan
18-10-2010, 21:59
Noyan yarın(salı) ögleden aksama kadar atölyede olacagım beklerim.

yarın 17:30-18:00 sıraları müsait olurmusun ? veya ben gelirken arıyayım en iyisi ama tahminim o saatlerde mezitlide olurum.

durlytaz
18-10-2010, 22:42
büyük ihtimalle atölyede olurum

noyan
18-10-2010, 23:11
durlytaz hocam senin msn i de kaydedeyim verirsen.
Bu arada Barlas hocam seni msn e ekledim bir görüşebilirsek pistler için aklıma gelen birşey var onu konusacaktim

ruzgar
18-10-2010, 23:51
merhaba noyan bey aramıza hoş geldiniz.
adım Burçin helide olsuuuun uçak olsuuun, aramıza hoşgeldiniz. :)

noyan
19-10-2010, 01:25
merhaba
Burçin hocam bende hoş buldum en azından uçakçılar fazla olunca bende desteklemeye geldim :D
en yakın zamanda tanışmak dileğiyle

noyan
19-10-2010, 21:35
Bugün öğleden sonra Burak arkadaşımızın atölyesine misafir oldum.
Sayesinde kendime güvenim biraz daha arttı çünkü sorup öğrenebileceğim yardıma açık birisi.
Konuştuk sohbet ettik ve içimdeki istek biraz daha arttı.
Teşekkürler

ruzgar
20-10-2010, 01:07
modelcilik hayatınızda kırımsız uzun yıllar dilerim, heyecanınızın birazdaha artıgına sevindim burak ve hepimiz gönülden destek oluruz.

noyan
20-10-2010, 10:00
saniyorsam cumartesi günü birşey olmazsa sabah yanınıza uğrayacağım.

danger
22-10-2010, 11:10
ben hep hobbyrcde dolaşıyodum sonra aklıma bursı geldi, noyan sanırım hobbyrc de biraz gezdi o siteye 5 yıllık üyeliğim var işllah bu sitede öle olur ayrıca ben de shark 450 almayı düşünü yorum nasıl buluyosunuz altuğ abiyi bi kere bi araba toplantısında görmüştüm we toki nin arkasındaki pistte takıldığınızı sölemişti

Ben tarsus ta oturuyorum ama sık sık teyzem gile geliyorum ne şanski teyzem gil toki de oturuyor

noyan
22-10-2010, 12:04
Bende ordan öğrendim buranın adresini coğunluğu çukurovadan olma özelliğini taşıyor bu forum :)