PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Simulatör konusunda yardım!!

alican_22
15-11-2010, 13:13
ben model uçakçılığa yeni başlamış biri olaraktan simulatör çalışmasından sonra pistlere çıkmam gerekiyor. Bana
simulatör konusunda yardımcı olabilecek abilerim ve kardeşlerim varsa çok sevinirim ama pc işlemcisi AMD işletim sistemi
windows 7. Bana bu sistemde sorunsuzca çalışacak model uçak simulatörü söylerseniz çok sevinirim.

baytacoglu
15-11-2010, 15:41
Sevgili Alican,

Forumumuza hoşgeldin.

Öncelikle nerede ikamet ettiğini merak ettim.

Simülatör olarak Technomodel.com adresinden veya THK model uçak satış sitesinden 4 ya da 6 kanllı bir simülatör alabilirsi. AMD ve windows 7 sorun çıkarmazlar.

Eğer yakınlarda sana uçuş için yardımcı olabilecek kimse yoksa tek başına patlar motorlu bir uçağı uçurmaya niyet etmemen gerektiğini düşünüyorum. Kendini de yaralayabilirsin veya başkalarına da zarar verebilirsin.

Hayırlı olsun.

Sevgiler

Barlas.

alican_22
15-11-2010, 19:41
İkamet olarak Edirnedeyim ben Barlas abi. Ama Kocaeli Üniversitesinde okuduğum için her haftasonu İstanbuldayım.
Ben THK nın simulatörlerine baktım ama sadece XP,2000,ME,98 destekliyor. Ayrıca işlemci olarak intel pentium 600 ve
üzeri istiyor. Yani windows 7 desteklemiyor.

pcokum
15-11-2010, 22:13
Alican bey, o simülatörler üretildiğinde henüz Win7 satışa sunulmamıştı. O nedenle uyumlu sistemler arasında adı geçmiyor. Win7 de sıkıntı çıkarmazlar. Çünkü sistemin standart joystick sürücülerini kullanıyorlar.

alican_22
15-11-2010, 23:26
Alican bey, o simülatörler üretildiğinde henüz Win7 satışa sunulmamıştı. O nedenle uyumlu sistemler arasında adı geçmiyor. Win7 de sıkıntı çıkarmazlar. Çünkü sistemin standart joystick sürücülerini kullanıyorlar.
Anladım Pınar abi. Peki windows 7 ye uygun simulatör biliyorsanız bana yardımcı olur musunuz? Şimdiden
teşekkür ederim.
SAYGILARIMLA..

pcokum
16-11-2010, 00:50
Art-Tech 6ch simülatör, Win7-32 bit işletim sisteminde çalışıyor (muş). Şahsen deneme imkanım olmadı ama çalıştırıldığını okudum.

Bu simülatör cihazları, sistem tarafından joystick olarak algılanıyor. Çok büyük bir ihtimalle diğerleri de çalışırlar.

cansung
16-11-2010, 01:53
Alican windows 7 de Realflight 4.5 sorunsuz çalışıyor merak etme, sen kumandayı al yazılım kolay, en kötü download yapacaksın :)

alican_22
16-11-2010, 18:40
Tamam saygı değer abilerim. Ben sadece kumandayı alacağım. Olmadı simulasyonu da 2.el alsam da olur ama onları
almadan önce benim uçağı aldığım yerde de var simulasyon. Paket içerisine kumanda da dahil. İstanbul a dönünce ona bir
bakıcam olmadı diğer alternatifleri sonradan kullanacam.
Değerli hocalarım 2.el realflight alsam ne dersiniz buna? Bana
yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum ve Edirneden kırımsız uçuşlar diliyorum. Herkesin bayramını kutluyorum.
SAYGILARIMLA...

alican_22
16-11-2010, 19:21
Alican windows 7 de Realflight 4.5 sorunsuz çalışıyor merak etme, sen kumandayı al yazılım kolay, en kötü download yapacaksın :)

Peki saygı değer abiler Realflight için kaç kanallı simulasyon kumandası alayım? 4 mü yoksa 6 mı?

cansung
17-11-2010, 04:23
hiç farketmez 4 veya 6 işini fazlasıyla görecektir.

alican_22
17-11-2010, 12:16
hiç farketmez 4 veya 6 işini fazlasıyla görecektir.
Tamam o zaman CAnsun abiciğim4 veya 6 kanallı simulator kumandası alıyorum onun yanında 2.el realflight 4.5 i
de alıyorum.kuruyorum ve uçuyorum.

alican_22
17-11-2010, 14:22
Saygı değer abilerim biliyorum benden bıktınız ama son olarak şunu soracam size. ;Aerofly Pro Deluxe hakkında ne düşünüysunz? alnması gereken bir
simulatör mü? Bide Aerofly Pro Deluxe ile Realflight karsılaştırmasını artılarıyla ve eksileriyle yaparsanız sevinirim.

cansung
23-11-2010, 16:58
Aerofly Pro deluxe son derece güzel ve kaliteli bir simulatör, bir çok arkadaşımızda halen onu kullandığına eminim ama benim şahsi kanaatim belki great planesi sevmemden kaynaklanıyor olabilir, Relaflight 4.5 çok daha güzel, özel eğitim dersleri var, belli bir disiplinde öğretiyor, uçak arşivi çok fazla ve hemen hemen kullandığınız modelin aynısını bulma imkanınız var, (tabiki aeroflightında netde bir sürü uçağı var) daha fazla pist seçeneği vs vs. Bence 1. tercih real flight olmalı.