PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Profesyonel balencerli şarj cihazı hakkında yardım!

alican_22
08-12-2010, 04:05
Değerli hocalarım ben sıksık konu açıyorum ama daha yeni olduğum için bazı şeylere yabancıyım affedin. Şimdiki kafama takılan konu profesyonel balencerli şarj cihazı. Ben bu şarj cihazlarından almak istiyorum ama almışken en iyisini alıp uzun yıllar kullanmak istiyorum. Bana makûl fiyatlı güzel kaliteli şarj cihazı önerirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim yardımlarınız için.
SAYGILARIMLA...
Mert Alican AKÇAY

mozeren
08-12-2010, 10:53
Sevgili Mert,

Bir modelci için şarj cihazı gerçekten çok önemli lipo, Nimh, akü tümünü şarj edip dejarj edebilmeli, akü ile çalışabilmeli, ayrıca adaptör ile 220 volt ile kullanılabilmeli bu konuda pek çok şarj aleti var ben daha önce THK satılanı almıştım iyide para vermiştim ama bir noktada eksik kaldı oda lipo storage yoktu ve balance charge iyi çalışmıyordu şu an hobbyking den Turnigy Accucel-6 50W 6A Balancer/Charger w/ aldım çok memnunum beklemek istemiyorsan RC pano da bir sürü 70 liraya bulabilirsin ancak adaptörleri herhalde yok. Benim önerim bu kolay gelsin

Murat

durlytaz
08-12-2010, 13:34
Uzun yıllar tek şarj aletini kullanmak istiyorsanız çok kaliteli olan hyperion şarj aletlerini öneririm ancak çok pahalıdır. daha alt seviyede ve hepimizin kullandıgı şarj aletleride işinizi görür. imzanızdaki modellerden uçakçı oldugunuzu görüyorum zaten siz 6s pil yada 5A basmayacagınız için aşagıda linklerini verdiğim aletler sizin için uygundur.
Murat hocam önerdiğiniz şarj aletini bende kullandım ancak ufak voltaj değişimlerinde işlemcisi yanıyor uyarmak isterim. birde 50W lık oldugu için yüksek hücreli pillerde yetersiz kalıyor.
Son linkteki şarj aleti 4 portlu aynı anda 4 pili şarj edebiliyor. diğerleri ise tek portlu, hali hazırda kullanıp çok memnun kaldıgım ürünler.

[Sadece Kay
[Sadece Kay
[Sadece Kay

noyan
08-12-2010, 19:39
[Sadece Kay şundan bende bir tane alsammı ki ya

durlytaz
08-12-2010, 21:40
noyan bence stoktayken kaçırma. bu ürün çok nadir + stokta kalıyor. ben şarj aleti alırken stokta olsaydı bundan alacaktım. 4 pili aynı anda şarj ediyor.

alican_22
09-12-2010, 01:11
[quote author=durlytaz link=topic=1069.msg7760#msg7760 date=1291833635]
noyan bence stoktayken kaçırma. bu ürün çok nadir + stokta kalıyor. ben şarj aleti alırken stokta olsaydı bundan alacaktım. 4 pili aynı anda şarj ediyor.
[/quot
Birşey sormak istiyorum. Bu 4 pili aynı anda şarj eden şarj aleti Türkiye de yok mu? Sadece yurtdışında mı var bu alet?

baytacoglu
09-12-2010, 09:35
Ben bu aleti şimdiye kadar bir hobbyking'de bir de başka bir marka adı altında şu an hatırlamadığım başka bir sitede gördüm yani sadece iki yerde rastladım.

Türkiyede hiç görmedim.

Bu arada bir şey söylemek istiyorum bu cihaz 100$ bir fiyata sahip. Bende evde iki adet şarj cihazı var ve t7 modelim ve ısıtıcılarım ve tüm lipolarıma yetiyor. Şunu söylemeye çalışıyorum eğer modelleriniz çok ağırlıklı olarak pilli ise bu paraya kesinlikle değer. Aksi tektirde 1 ya da en çok iki şarj aleti her şeyin üstesinden rahatlıkla gelir. ;Yani kullanım amacına göre fiyat/performans hesabı iyi yapılarak para harcanmalı diye düşünüyorum.

Sevgiler

Barlas.

noyan
09-12-2010, 11:43
bunu listeme ekledim ben suan için elektrikli kullanacağımdan baya bir kullanabileceğimi düşünüyorum

alican_22
09-12-2010, 12:19
Ben bu aleti şimdiye kadar bir hobbyking'de bir de başka bir marka adı altında şu an hatırlamadığım başka bir sitede gördüm yani sadece iki yerde rastladım.

Türkiyede hiç görmedim.

Bu arada bir şey söylemek istiyorum bu cihaz 100$ bir fiyata sahip. Bende evde iki adet şarj cihazı var ve t7 modelim ve ısıtıcılarım ve tüm lipolarıma yetiyor. Şunu söylemeye çalışıyorum eğer modelleriniz çok ağırlıklı olarak pilli ise bu paraya kesinlikle değer. Aksi tektirde 1 ya da en çok iki şarj aleti her şeyin üstesinden rahatlıkla gelir. ;Yani kullanım amacına göre fiyat/performans hesabı iyi yapılarak para harcanmalı diye düşünüyorum.

Sevgiler

Barlas.

Barlas hocam benim uçağım nitro yakıtlı olduğundan sadece alıcı bataryasını şarj edeceğim için bana 2 li şarj aleti yeterli olacağını düşünüyorum.

baytacoglu
09-12-2010, 13:35
Bu durumda RCPANO sitesinde şarj cihazları sıfır olarak son derece makul fiyatlara var. Oradan bir tane alabilirsin.

Sevgiler

Barlas.

durlytaz
10-12-2010, 00:33
Mert ilk mesajımda zaten imzandaki modellerin yakıtlı oldugundan sana ilk iki aleti önermiştim. 4 portlu pilli model uçuranlar için uygun. 2s alıcı için gereksiz bir ürün. Noyan trex 500 aldıgı için 6s pili zorlanmadan şarj edecek aletlere ihtiyacı var.

noyan
19-12-2010, 00:43
bugün bir pil birde sarj aleti siparişi verdim bakalım :) tekrar yardim icin tesekkurler (: