PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kumanda konusunda yardım!

alican_22
11-12-2010, 16:13
Değerli hocalarım benim kumandam bozuldu. Bana uygun fiyatlarda önericeğiniz kumandalar var mı? Servom falan var servoya ihtiyaç yok. Kumandanın 2.4 olup olmaması önemli değil. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
SAYGILARIMLA..
Mert Alican AKÇAY

baytacoglu
11-12-2010, 18:21
Sevgili Alican,

Biz Mersin'de ağırlıklı olarak Futaba FASST 7C kumanda kullanıyoruz. Çok da memnunuz. ir ara
kadaşımızın iki kumandası da arka arkaya arızalı çıkmıştı ama dükkan ürünü olduğundan (Technomodel-İstanbul) ikisini de değiştirdiler ve bunun dışında hiç birimiz başka bir sıkıntı yaşamadık.

Bu kumandanın sıfırı dükkanlarda 680-700 TL civarında ve 7 kanal. RCPANO'da sıfırını 500-550 TL civarında bulabilirsin. Ayrıca Futaba 6EX 2.4 kanal biraz daha makul fiyatlarda bulunabilir.

Futaba 7C'yi önermemin en önemli sebebi başlangıç fiyatı yüksek görünmesine rağmen modelcilikte ilerlediğin sürece çıkacağın üst modelleri de rahatlıkla bu kumandayla uçurabilecek olmandır.

Sevgiler

Barlas.

baytacoglu
11-12-2010, 18:32
Aşağıdaki linkleri bir kontrol et istersen

[Sadece Kay

[Sadece Kay

[Sadece Kay

alican_22
11-12-2010, 19:54
Çok teşekkür ederim Barlas hocam. Peki 6 channel li kumanda alsam o olmaz mı? Hem şimdiki hemde sonraki modellerde kullanmamda bir sıkıntı olur mu? Sonraki model derken benzinli modellerden bahsediyorum.

pcokum
11-12-2010, 22:37
Alican bey, Mersin'den bir arkadaş çok az kullandığı 6 kanal Futaba 2.4 kumandasını satıyordu. İlgilenirseniz özelden telefonunu yollayabilirim.

baytacoglu
11-12-2010, 22:42
Benzinliere çıkınca 7 daha iyi olur çünkü bir kanala da engine kill switch atanacak. Benzinliler glowlar gibi susturulamıyor çünkü elektronik ateşlemeye sahipler. Elektronik ateşlemenin elektriğini kesen kill switch gerekiyor. O da ayrı bir kanal gerektirir.

Bu durumda 6 kanal belli modellerde az kalabilir ancak glow motorlarda bol bol yeter. Yine de glow motorlu bir retract ve flap içeren bir model alırsan 6 kanal yine yetmez.

Bunları göz önüne alıp ihtiyacına karar verebilirsin.

Benim naçizane düşüncem 2.4GHz alman çünkü trend bu yönde.

Bir atasözü der ki "Modelcilikte kumanda gücünün yettiği en üst model olmalı". Yani gücün 6EX'e yetiyorsa o senin alabileceğin en üst kumandadır. 7C'ye yetiyorsa alabileceğin en üst model odur. Bu durumda modellerini seçerken kumanda kapasiteni göz önüne alarak seçer ve her zaman eldekine göre en verimli şekilde uçabilirsin.

Sevgiler
Barlas.

alican_22
12-12-2010, 01:55
Alican bey, Mersin'den bir arkadaş çok az kullandığı 6 kanal Futaba 2.4 kumandasını satıyordu. İlgilenirseniz özelden telefonunu yollayabilirim.

Pınar hocam çok teşekkür ederim ama ben futaba 7c almak istiyorum. Çok güzel 7c ler buldum Rc pano da. 315-350 lira civarında fiyatlara buldum.

alican_22
12-12-2010, 19:54
Pımar hocam bana kumandasını satmak isteyen arkadaşınızın telefon numarasını özelden yollarsanız çok sevinirim.