PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SAHANIN KORUNMASI HUSUSUNDA

baytacoglu
10-01-2011, 21:12
Çok kıymetli modelci arkadaşlarım,

Sizlerin de çok iyi bir şekilde hatırlayacağınız gibi yaklaşık bir ay kadar önce Halkkentteki pist ıslak iken pist üzerinde araçla geçilmesi sonucunda derin izler oluşmuştu. Bu izler kurudukları zaman son derece sert ve uçaklarımıza zarar verecek bir hal almaktadır. Ayrıca izler uçaklarımızı piste çıkardığımız yerden başladığı için piste çıkış ve inişler iptal olmuş ve uçaklarımızı taşımak zorunda kalmıştık.

Bu izler kıymetli Berrah Celep beyin bireysel gayreti ve maddi katkılarıyla geçen hafta Perşembe ve Cuma günleri boyunca düzeltilmiş, ot ve taş ayıklama işlemleri gerçekleştirilmiş ve saha neredeyse bir asfalt gibi dümdüz hale getirtilmişti.

Cuma gün yağan yağmur nedeniyle hafta sonu ben oranın çamur olacağını düşünerekten orada uçuş yapmadım. Bugün (pazartesi) Cengiz ve Berrah beyler uçuş için piste gittiklerinde yine aynı şekilde araç ile piste girildiğini ve tekerlek izleri olduğunu bildirdiler.

Değerli arkadaşlarım, etrafı çeviren tellerin sağlam olduğunu bildiğimizden bu arzu edilmeyen duruma aramızdan birilerinin yani kapıyı anahtarla açabilen birilerinin neden olduğu ortadadır. Lütfen yanlış anlamayın kimseyi işsret etmek ve suçlamak gibi bir niyetim kesinlikle yok. Hepimiz hata yapabiliriz ama hatalarımızda ısrarcı olmamaız gerekir diye düşünüyorum.

Buradan paylaşmak istediğim tek şey var, uçuş süreklilik gösteren bir durum ancak pistimize verdiğimiz ve vereceğimiz zararlar kalıcı olarak orada bize sıkıntı yaratmakta. Yani bir gün uçmayabiliriz ama pistimizi korumazsak daha çok uçuşsuz günlerimiz ve daha çok kırımlı günlerimiz olur. Ayrıca emek ve maddi harcamada bulunan Berrah beye de çok ayıp oldu diye düşünüyorum.

Buradan bir çağrı yapıyor ve bir ricada bulunuyorum. Bizim dediğimiz bir yerden söz ediyorsak lütfen korunmasına da bizim gibi sahip çıkalım. Sadece uçarken değil oranın uçmadığımız zamanlarda da bizim olduğunu hissedelim ve ona göre davranalım. Bu bulmuş olduğumuz imkanı bir nimet gibi görüp korunmasına el birliğiyle yardımcı olalım. Kıymetini elimizden yitirip o zaman anlarsak hepimize geçmiş olsun.

Bu konuda hiç kimsyi sorgulamadığımı ve işaret etmediğimi bir kez daha dikkatinize sunarak bundan sonra bu konuda daha hassas davranmamız bakımından sizleri bilgilendirmek için bunları yazdığımı tekrar ifade ediyorum. Hepinize göstereceiniz gayret ve anlayışınızdan dolyı şimdiden teşekkür ediyorum.

Güzel ve kırımsız uçuşlarda buluşmak dileğiyle.

Sevgiler

Barlas.

mozeren
11-01-2011, 16:13
Sevgili Modelci dostlar Barlas'a tamamen katılıyorum, Toroslar belediyesine gittiğimizde onlardan taleplerimiz olduğunda çıkan fiyatlar o kadar uçuk ki (100 milyarca lira), şu ana kadar yapılan hafriyat, tel ile çevrilmesi, güneşlik bile hiç birimizin kendi imkanlarıyla yapamayacağı boyutta bu nedenle uçuş alanımıza sahip çıkmalıyız hiç bir uçuş pistide kapalı olarak bize ait değil , bu hafta üniversiteyegidince yürüyenler, koşanlar, maç yapanlar, ortamın uçuş için uyguluğu ise bir okadar sıkıntılı açıkçası Halk kenteki pisti insan özlüyor. Malesef alternatif alanımızda yok. herkese sevgiler Murat

bbbozca
11-01-2011, 22:15
Çok kıymetli modelci arkadaşlarım,

Sizlerin de çok iyi bir şekilde hatırlayacağınız gibi yaklaşık bir ay kadar önce Halkkentteki pist ıslak iken pist üzerinde araçla geçilmesi sonucunda derin izler oluşmuştu. Bu izler kurudukları zaman son derece sert ve uçaklarımıza zarar verecek bir hal almaktadır. Ayrıca izler uçaklarımızı piste çıkardığımız yerden başladığı için piste çıkış ve inişler iptal olmuş ve uçaklarımızı taşımak zorunda kalmıştık.

Bu izler kıymetli Berrah Celep beyin bireysel gayreti ve maddi katkılarıyla geçen hafta Perşembe ve Cuma günleri boyunca düzeltilmiş, ot ve taş ayıklama işlemleri gerçekleştirilmiş ve saha neredeyse bir asfalt gibi dümdüz hale getirtilmişti.

Cuma gün yağan yağmur nedeniyle hafta sonu ben oranın çamur olacağını düşünerekten orada uçuş yapmadım. Bugün (pazartesi) Cengiz ve Berrah beyler uçuş için piste gittiklerinde yine aynı şekilde araç ile piste girildiğini ve tekerlek izleri olduğunu bildirdiler.

Değerli arkadaşlarım, etrafı çeviren tellerin sağlam olduğunu bildiğimizden bu arzu edilmeyen duruma aramızdan birilerinin yani kapıyı anahtarla açabilen birilerinin neden olduğu ortadadır. Lütfen yanlış anlamayın kimseyi işsret etmek ve suçlamak gibi bir niyetim kesinlikle yok. Hepimiz hata yapabiliriz ama hatalarımızda ısrarcı olmamaız gerekir diye düşünüyorum.

Buradan paylaşmak istediğim tek şey var, uçuş süreklilik gösteren bir durum ancak pistimize verdiğimiz ve vereceğimiz zararlar kalıcı olarak orada bize sıkıntı yaratmakta. Yani bir gün uçmayabiliriz ama pistimizi korumazsak daha çok uçuşsuz günlerimiz ve daha çok kırımlı günlerimiz olur. Ayrıca emek ve maddi harcamada bulunan Berrah beye de çok ayıp oldu diye düşünüyorum.

Buradan bir çağrı yapıyor ve bir ricada bulunuyorum. Bizim dediğimiz bir yerden söz ediyorsak lütfen korunmasına da bizim gibi sahip çıkalım. Sadece uçarken değil oranın uçmadığımız zamanlarda da bizim olduğunu hissedelim ve ona göre davranalım. Bu bulmuş olduğumuz imkanı bir nimet gibi görüp korunmasına el birliğiyle yardımcı olalım. Kıymetini elimizden yitirip o zaman anlarsak hepimize geçmiş olsun.

Bu konuda hiç kimsyi sorgulamadığımı ve işaret etmediğimi bir kez daha dikkatinize sunarak bundan sonra bu konuda daha hassas davranmamız bakımından sizleri bilgilendirmek için bunları yazdığımı tekrar ifade ediyorum. Hepinize göstereceiniz gayret ve anlayışınızdan dolyı şimdiden teşekkür ediyorum.

Güzel ve kırımsız uçuşlarda buluşmak dileğiyle.

Sevgiler

Barlas.

+1

cengizburma
13-01-2011, 15:27
Hocama sonuna kadar katılıyorum. Sahanın düzenlenmesinde oraydım ve sahanın bozulduğunu gördüğümde çok moralim bozuldu, adeta yıkıldım. Çünkü sahaya uçmayı çok seven birileri olarak bizlerin her zaman ihtiyacı var. Sayın Berrah bey ciddi maddi ve manevi harcama yaparak pisti düzelttirdi ve eski haline getirdi. Fakat bizden birileri tekrar yağmur sonrası piste arabası ile girerek yapılan tüm düzenlemeleri bozdu. Daha önce yapılan hatayı bir kez daha yapmanın hangi mantığı olabileceğini anlamıyorum. Ama bunu oraya giriş için anahtarı olan bir uçuş gönüllüsü arkadaşımızın yaptığına inanmak istemiyorum. Sanırım yağmur olunca sonrasında araba izlerinin buna sebep olabileceği düşünülmedi. Bir kez daha Berrah bey işçilerini ve silindiri pisti düzeltmek için gönderdi ve düzeltildi. Kendisine buradan çok teşekkür ediyoruz.
Bundan sonraki süreçte daha dikkatli davranılarak sorumluluğu Sayın Barlas ve Murat Hocamda olan; ama buna rağmen her türlü imkanı bizede sunulan bu alanı daha iyi korumamız gerektiğine inanıyorum. Eğer bu durum devam ederse sonucun hoş olmayacağını ve uçuş imkanımızın kalmayacağını bilmemiz gerekiyor. Oysa biz bir aileyiz ve uçuş gönüllüsüyüz. Orada birlikte çok güzel vakit geçirdiğimize inanıyorum.
Emeği geçen herkese teşekkür eder, herkese kırımsız ve kazasız iyi uçuşlar dilerim.

Saygılarımla.
Cengiz BURMA

ruzgar
15-01-2011, 11:32
Sayın Berrah beye duyarlılıgından dolayı bende tüm modelciler ve kendi adıma çok teşekür ederim.
bu kötülügü aramızdan birinin yaptıgına inanmak istemiyorum.
nedir bu insanın amacı, ne olablirki yaaa >:(