PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Takometre

gyrocem
08-02-2011, 12:00
arkadaşlar merhaba ben bir gyrocopter yaptım. artık ufak tefek aksesuarları kaldı. Takometre,El kantarı bibi temin edebileceğim yerler var mı varsa yardımcı olabilir misiniz

sarıkaya
08-02-2011, 21:17
Takometreyi, Türk hava kurumunda bulabilirsin
[Sadece Kay

Tartı aleti olarakda SİNBO'nun 1 gr. hassasiyetle tartan kantarını alabilirsin.Fiyatı 15-20TL galiba.

gyrocem
09-02-2011, 01:30
ilgin için teşekkür ederim ama sinbo nun 150 kgluk el kantarı yok ki :((( ben model gyro değil gerçek gyro yaptım

mozeren
11-02-2011, 22:31
Havacılık adına 150 Kg Gyrocopter yapmanız taktire şayan ancak insanlı uçuş araçları işin içine girince durum değişiyor. 1. bu aleti Mersinde nerede uçuracaksınız 2. konu Bu aletleri uçurabilmek için sivil havacılık sertifikalı uçuş belgesi gerekli aksi taktirde kanuni yaptırımlar var 3. konu 2920 sayılı kanunun 57. maddesinde şöyle bir hüküm var; "Motorlu çok hafif Hava araçlarına uçuşa elverişlilik serfikası verilebilmesi için ... aracın yerli veya yabancı kişi veya kuruluşlarca imali halinde. Bakanlıkca yapılcak kontrol sonucuna göre işlem yapılır " ibaresi yer almaktadır ve tescil sonucu bu alet her ne kadar çok hafif ve amatör olsa da hava aracı sınıfında olduğundan MTV kapsamındaki 0 - 1050 Kg tarifesine girmektedir ve hediyesi ilk tescil yaşı 1. yaş olduğundan ilk üç yaş için vergi tarifesi 8000 tl civarında vergi çıkmaktadırki nerdeyse maliyetin üstündedir.

Size şimdiden kolay gelsin

Sevgiler

Murat

baytacoglu
12-02-2011, 00:48
Gerçek Trike yaptım diyorsunuz. Tebrikler.

Muratın yazdıkları kanuni kısımları ve bunların gözetilmesi gerekir.

Diğer taraftan böyle bir aletin havadaki dayanıklılığını test etmeden (rüzgar tüneli gibi) bunun içerisine canınızı koymayı nasıl düşünebiliyorsunuz hayret doğrusu.

Ve tabii uçuracak yer bulmak konusunda da kolaylıklar diliyorum.

Belki Taşucundaki terkedilmiş pist uygun olabilir.

Barlas.

gyrocem
15-02-2011, 22:01
merhaba Evet kanuni Kısmını biliyorum. Gyroyu uçurmak için piste gerek yokki top sahası yeterli. Projenin aslına uygun olduğu için de test aşamalarındanda korkmuyorum.