PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Halkkent Pistinde Çalışmalar

baytacoglu
09-05-2011, 15:21
Değerli arkadaşlar.

Halkkent pistinde bordürleme çalışmaları tamamlanmış olup bunların iç kısımları büyük oranda toprakla doldurulmuştur. Bu toprak içerisine fazla uzamayan bodur bitkiler ekilmek suretiyle tellerin korunmasına katkı yapılacağı gibi pistimizde bir çeşit peyzaj işlemleri de gerçekleştirilmiş olacaktır.
Bordürlerin boyanmasına da başlanmıştır.

Toroslar belediyesinin yapmakta olduğu bu çalışmalara ek olarak bugün gözetimim altında Mersin Üniversitesi Parklar ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından pistimizin tamamına, apron ve griş bölgesindeki tüm alana 450 Litre suya 8.5 kg ot zehiri katılmak suretiyle ilaçlama yapılmıştır:). Muhtemelen bu hafta sonuna doğru tüm otlar kurumuş olur ve tahminime göre bir daha da çıkmaz.

Uçuş mevsiminin biraz gecikmesine neden olan yağmurların bundan sonra etkilerini kaybedeceğini dolayısıyla da pistimizin umuyorum önümüzdeki dönemde daha aktif olacağı düşüncesinden hareketle yapılanların hepimize faydalı olmasını diliyorum.

Bu hafta sonu yine göklerde buluşalım diyorum.

Sevgiler

Barlas.:cool:

cansung
11-05-2011, 11:58
Abi sayenizde Mersin çok güzel bir piste sahip oluyor, son halinin fotolarını görsek fena olmaz :)

rsardaslar
11-05-2011, 13:54
Mersin için güzel haberler. Şimdden hayırlı olsun.

baytacoglu
11-05-2011, 14:49
Çok teşekkürler.

Her zaman bekler, birlikte uçmaktan mutluluk duyarız.

Sevgiler

Barlas.