PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni uğraşlar hakkinda ipuçlari

baytacoglu
01-06-2011, 09:22
Başlık biraz casusluk haberleri gibi oldu ama bu meret de o işleri bile yapar doğrusu.

Bu resimlerdekiler yavru işleri. Esas bomba yakında.

Sevgiler

Barlas.

[Sadece Kay ([Sadece Kay)

baytacoglu
01-06-2011, 09:23
Cansuuuunnn n, Image Shack ile yükledim ama görünmüyorler neden acep?????????????????????????????????

baytacoglu
01-06-2011, 09:27

baytacoglu
01-06-2011, 09:30
Kusura bakmayın iyi resimler değiller ama Safa ve Pınar hocaların yaptıkları yeni uğraşla ilgili bilgiler versin diye uğraşmıştım. Quadrocopterler yakında Hexacopter olarak uçuşuna devam edecek müjdesini verebilirim. Özellikle yukarıdan Foto ve Video işleri için helilerden çok daha ideal araçlar gibi görünüyorlar.

Sevgiler

Barlas.

cansung
01-06-2011, 09:32
Cansuuuunnn n, Image Shack ile yükledim ama görünmüyorler neden acep?????????????????????????????????
Abi imashackın direk siteside çalışmkıyor şuan koyduğun resimler direk sitedende hata veriyor :)

[Sadece Kay bu kodda sıkıntı var

cansung
01-06-2011, 09:46
Abi Konyada da bu iş için bir tane almışlar, bu tip helilerde nedense kendi içlerinde mikro işlemci var,receiverdan sadece 1 adet kablo (PPM sinyali) aletin kendisi yorumluyor. Bana çok anlamlı gelmedi ama gaz, rudder gibi kanal yerine chipin üzerinden 1 adet sinyal kablosu lehimleyip heliye bağlıyorsunuz, fiyatlarda el yakıyor. Aşağıdaki linkte 10000 usdye bile var :)

[Sadece Kay

baytacoglu
01-06-2011, 09:47
Nasıl çözcez?????????

baytacoglu
01-06-2011, 09:48
Abi Konyada da bu iş için bir tane almışlar, bu tip helilerde nedense kendi içlerinde mikro işlemci var,receiverdan sadece 1 adet kablo (PPM sinyali) aletin kendisi yorumluyor. Bana çok anlamlı gelmedi ama gaz, rudder gibi kanal yerine chipin üzerinden 1 adet sinyal kablosu lehimleyip heliye bağlıyorsunuz, fiyatlarda el yakıyor. Aşağıdaki linkte 10000 usdye bile var :)

[Sadece Kay

Şimdilik pahalılar ama giderek ucuzlarlar.
Bunlarda gyro pervanelerin dönüş hızlarını azaltıp çoğaltarak yön verdiyor. Çok enteresan bir alet.

rsardaslar
01-06-2011, 22:18
Aşağıdaki linkte de nasıl tricopter yapıldıgını gösteriyor:

[Sadece Kay

baytacoglu
02-06-2011, 22:14
Gerçekten çok enteresan bir alet.

Sevgiler

Barlas