PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhaba Mersin'deki yeni arkadaşlar... ;)

altuu
25-06-2008, 11:35
Selamlar;
Ben Mersin - Mezitli'de oturuyorum. 15 seneden fazladır burada oturuyorum ama daha önce bu civarlarda R/C hobi meraklılarının olduğundan hiiç haberim yoktu!
Bundan 10 küsür sene önce babamla birlikte; parçalarını maddi durum ve zamanla paralel olarak yurtdışından çok zor koşullarda ayrı ayrı getirebilerek başladığımız patlar motorlu heli [Sadece Kay;//i229.photobucket.com/albums/ee75/el_sallador/RC/graupaug.jpg(Agusta A-109 Graupner/JR [61lik O.S. max motor]) yapımı teknik desteğin olmayışıyla çok uzun zaman almıştı. Daha sonra İzmir'deki yaklaşık 1,5 sene oturmamız bize R/C konusunda bayağı görsel ve teknik tecrübe sağlamıştı. Maalesef ki orada kaldığımız süre zarfı boyunca heliyi ayağa kaldırma fırsatımız olmamıştı. Mersin'e geri döndük ve helinin montajı bitti. Fakat çevremizde destek alabileceğimiz hiç bir modelcinin olmayışı, helinin ilk uçuşunu hiç görememizde çok etkisi oldu.
Aradan hiç teknik destek olmaksızın geçen bu uzuuun zaman zarfı her nekadar hevesimizi kursağımızda bıraksa da içimizdeki bu tutkuyu hiç söndüremedi.
Şimdi tesadüfen sizleri bulmak; çevremde yalnız olmadığımı bilmek; beni nekadar mutlu etti anlatamam!

Daha önceki bir heliye sıfırdan başlama hatasını bir daha yapmamak için hazır kurulu çok basit bir model [Sadece Kay;//i229.photobucket.com/albums/ee75/el_sallador/RC/benimheli.jpg alarak amatör olarak tekrar başlama kararı aldım.

Şimdi ilk hedefim bu alette uçuş kontrolümü geliştirip; derhal yine basit bir patlar motor heliye terfi etmek; sonrasında da şu bizim emektar agusta'yı ayağa kaldırmak!

Cansun Bey ve Bahadır Bey gibi insanların yakınlarımda olduğunu bilmek çok güzel ve yeterince cesaretlendirici!
Umarım Mersin'de olup da bu forumdan ya da buradaki modelcilerden haberi olmayan insanlar da aramıza katılır! Ne kadar çok kişi olursak; Mersin'deki modelciliğin o kadar hızlı gelişeceğine inanıyorum!
Az kırımlı - bol tecrübe verici uçuşlar...

ceyhun
25-06-2008, 12:11
altuu merhabalar aramıza hoşgeldin.
kırımsız güzel uçuşlar dilerim sana. bahadır abi bana hep söyler sormadan bişeye el atma diye ama ben pek dinlemiyordum. sen onu dinle bence
model konusunda artık cansun abi barlas hocam bahadır abi gibi yanımızda biz yeni modelciler için çok güzel destek var. onları ne kadar yorsakta onların tekrar tekrar yardıma koşacağından şüphem yok. {SMILIES_PATH}/grin.gif ben artık sormadan soruşturmadan tek bir dişli bile almıyorum unutma bu hobi pek ucuz değil ve biz yeniler her şeye atlıyoruz (yanlış anlama kendim için söylüyorum) ve bu çarpılmamıza sebep oluyor 1 i 3 e aldığım çok oldu benim.
tekrar aramıza hoş geldin hafta sonu gelebilirsemde yüz yüze tanışırız.

bbbozca
25-06-2008, 19:13
Sevgili Altuu,
Uçmayacakda olsa parlarlı helinizi görmek isterim.Herhangi bir buluşmamıza getirirsen uçmasada incelemekte zevkli olacaktır. Bakarsın kısa sürede uçururuz....!!!!!!! {SMILIES_PATH}/grin.gif

bbbozca
25-06-2008, 23:27
bu helikopterin değerinide mrak ettim ?
şimdi satılacak olsa kaç ytl eder acaba ?

ceyhun
26-06-2008, 09:46
bende yakından hiç scale heli görmedim bende bakmak isterim heliye bir gün uçuşunuda görmek isterim ama.
bu arada mersinde kimsede scale heli yok heralde.

altuu
13-07-2008, 14:35
[quote author="ceyhun"]
altuu merhabalar aramıza hoşgeldin.
kırımsız güzel uçuşlar dilerim sana. bahadır abi bana hep söyler sormadan bişeye el atma diye ama ben pek dinlemiyordum. sen onu dinle bence
model konusunda artık cansun abi barlas hocam bahadır abi gibi yanımızda biz yeni modelciler için çok güzel destek var. onları ne kadar yorsakta onların tekrar tekrar yardıma koşacağından şüphem yok. ::) )

altuu
13-07-2008, 14:41
[quote author="bbbozca"]
Sevgili Altuu,
Uçmayacakda olsa parlarlı helinizi görmek isterim.Herhangi bir buluşmamıza getirirsen uçmasada incelemekte zevkli olacaktır. Bakarsın kısa sürede uçururuz....!!!!!!! :'(

Bu arada bu alet şu an Mersin'de değil; Adana'da ! Birazcık daha olayı kaptıktan sonra Adana'dan getirmeyi düşünüyorum.

- Şimdi satılsa ne kadar eder dediğine göre satın alıp kendin uçurmayı mı düşünyorsun abi :)

ruzgar
09-06-2009, 15:46
altuu merhabalar aramıza hoşgeldin. bende mezitlideyim kuaför salonu işletiyorum bu hobiye ben yeni başladım arkadaşlar arıyorum tanışmak isterim saygılar.